Anemično veče Srba u Evropi – klupa nije bilo strano telo

© Tanjug / Spada/LaPresse via APDušan Vlahović
Dušan Vlahović - Sputnik Srbija, 1920, 13.04.2023
Posle odigranih utakmica u Ligi Evrope i Ligi Konferencije ne možemo baš da kažemo da su Srbi imali neki zapažen rezultat. Od učinka klubova možemo da izdvojimo Mančester Junajted koji je igrao 2:2 protiv Sevilje Nemanje Gudelja.
Junajted je poveo sa 2:1 golovima Sabicera, a Gudelj je odigrao čitav meč za goste koji su preko En Nasirija u samoj završnici stigli do boda.
Juventus je savladao Sporting iz Lisabona sa 1:0, Filip Kostić je igrao u prvoj postavi ali je zamenjen u 62. minutu. Sa druge strane Dušan Vlahović je počeo meč sa klupe, a u 62. minutu je ušao na teren i do kraja meča je uspeo da zaradi žuti karton.
Dakle, nije uspeo da se izvadi iz loše serije partija.
Roma Nemanje Matića igrala je na gostovanju Fajenordu u okviru četvrtfinala Lige Evrope i poražena je sa 1:0.
Matić je odigrao čitav meč, jedini gol na utakmici postigao je Vajfer u 53. minutu, a u 43. minutu je Roma mogla do gola, ali je Lorenco Pelegrini promašio penal.
U Ligi konferencija Fiorentina je nadigrala Leh sa 4:1 u gostima. Luka Jović je ušao u igru u 78. minutu utakmice, ali nije se upisao u strelce.