Novak Đoković - Sputnik Srbija

Gakov zaigrao kao Medvedev, ali je Đoković imao rešenje za prvu pobedu u Monte Karlu

Najbolji teniser sveta Novak Đoković trijumfalno je krenuo u pohod na Masters u Monte Karlu. Srbin je u drugom kolu eliminisao Rusa Ivana Gakova u dva seta sa 7:6, 6:2, za nešto manje od dva sata igre.
Rival Đokoviću u osmini finala biće Italijan, bolji iz duela između zemljaka Nardija i Musetija. Što se tiče Rusa, inače 198. tenisera sveta, Gakov se ispostavio kao veoma žilav protivnik posebno u prvom setu u kome je dobrano namučio Srbina.
Na momente je Rus igrom i potezima podsetio na svog druga Danila Medvedeva, ali je za pobedu nad Novakom i eventualno iznenađenje potrebno mnogo više od kopije.
Punih 69 minuta i taj-brejk bili su potrebni Đokoviću da dobije prvi set i to nakon što je nadoknadio brejk zaostatka. Gakov je od starta bio izuzetno motivisan, a kako i ne bi kada ne igra svaki dan sa najboljim na svetu.
Obojica su bili sigurni na svoj servis u prva četiri gema, a onda su spasavali po dve brejk lopte na servis rivala. Učinilo se da je Novak u problemu, kada je Gakov napravio brejk za 4:3, ali mu je Đoković u sledećem gemu odmah uzvratio istom merom i izjednačio.
Do kraja prvog seta nismo videli nijedan brejk, pa je o ishodu odlučio taj-brejk. Novak je rutinski i lako stigao do 6:3 i tri set lopte, uporni Gakov spasio dve vezane, ali treću nije mogao, pa je Srbin poveo sa 1:0.
Drugi set je počeo kao i prvi, sigurnim servis-gemovima oba igrača s tim da je Novak mnogo lakše rešavao svoje gemove.
Videlo se da je pitanje vremena kada će Srbin napraviti brejk, a šansu je dočekao u petom gemu kada je stigao do 40:40. Rus je potom poslao lopticu u aut za prednost Srbina, a zatim duplom greškom omogućio brejk prednosti Novaku.
Odmah zatim Novak je sjajnim servisima potvrdio brejk, a potom napravio novi protiv demoralisanog Gakova koji je delovao kao da se predao. Rus je poveo sa iznenađujućih 30:0 u poslednjem gemu, ali je Novak brzo vratio situaciju u svoju korist i overio pobedu i plasman u osminu finala.
Direktan prenos mogli ste da pratite na Sputnjiku.
18:01 11.04.2023
7:6, 6:2 – Gem, set, meč
Posle tačno sat i 48 minuta Novak Đoković stiže do trijumfa u dva seta nad Rusom Ivanom Gakovim i plasmana u osminu finala.
17:53 11.04.2023
7:6, 5:2 – Predao se Rus
Nema Gakov više ni snage ni kvaliteta da parira Đokoviću. Novi brejk Srbina koji u narednom gemu sevira za pobedu.
17:50 11.04.2023
7:6, 4:2 – Velika prednost za Novaka
Dva vinera i jedan as bili su dovoljni Srbinu da potvrdi brejk prednosti i stigne nadomak trijumfa nad Rusom.
17:47 11.04.2023
7:6, 3:2 – Brejk za Đokovića
Dočekao je Novak priliku na 40:40, Gakov je poslao lopticu u aut za prednost, a Srbin posle duple greške Rusa stiže do brejka prednosti.
17:44 11.04.2023
7:6, 2:2 – Siguran i Novak
Relativno brzo je stigao do izjednačenja iako je Rus izveo nekoliko zanimljivih pokušaja.
17:38 11.04.2023
7:6, 1:2 – Ne da se Rus
Nije ga demoralisao poraz u prvom setu u taj-brejku, nekoliko sjajnih udaraca je pogodio Gakov i stigao do nove prednosti u drugom setu.
17:34 11.04.2023
7:6, 1:1 – Novak ekspres
Bez izgubljenog poena stiže Srbin do izjednačenja, onako kako volimo da ga gledamo.
17:32 11.04.2023
7:6, 0:1 – Gem za Gakova
Rus je izdržao napade i pritiske Đokovića i dobio prvi gem tek na razliku.
17:15 11.04.2023
7:6 – Novak dobija prvi set
1:0 – Greška Rusa, Novak vodi posle vinera.
2:0 – Evo prvog mini-brejka za Srbina.
2:1 – Imao je Novak šansu, ali ga je pročitao Rus i smanjio rezultat.
2:2 – Izvukao se na forhend Rus i vratio mini-brejk.
3:2 – As na liniju Novaka za novo vođstvo.
4:2 – Još jedan mini-brejk Đokovića za osetnu prednost.
4:3 – Sjajno je Rus šetao Novaka u ovom poenu i na kraju efektnim udarcem smanjio.
5:3 – Ljuti se Novak iako je uzeo poen na svoj servis. Rus stvarno igra dobro.
6:3 – Tri set lopte za Novaka!
6:4 – Spasava prvu brejk loptu Gakov na svoj servis.
6:5 – I drugu set loptu spasava Rus sjajnim udarcima.
7:5 – Nema greške, Novak koristi svoj servis i vodi sa 1:0 u setovima.
17:14 11.04.2023
6:6 – Greška Novaka za taj-brejk
Veliku je grešku napravio Novak na 15:15, poslao lopticu u aut iz voleja i dao Gakovu veštačko disanje. Rus je stigao do 6:6 u prvom setu, pa ćemo gledati taj-brejk.
17:08 11.04.2023
6:5 – Još jedan gem za Novaka
Imao je Rus prednost od 30:0, ali je onda Novak izašao na mrežu i dobio težak poen. Potom je vezao još tri poena i stigao do nove prednosti.
17:05 11.04.2023
5:5 – Ne da se Gakov
Nije Rus podlegao pritisku na svoj servis iako je novak poveo sa 15:0, mirno je dservirao i stigao do izjednačenja.
16:57 11.04.2023
5:4 – Čišćenje
Bez izgubljenog poena, ubedljivo najbrže od starta meča, Novak stiže do novog vođstva. Gakov servira za ostanak u prvom setu.
16:56 11.04.2023
4:4 – Brejk Đokovića
Nije dugo trajala prednost Rusa, Novak mu je odmah uzvratio pa imamo izjednačenje u finišu prvog seta.
16:51 11.04.2023
3:4 – Brejk Gakova
Izdao je prvi servis Novaka u ovom gemu što je Rus iskoristio da stekne prednost. Prvu brejk loptu u ovom gemu je Gakov realizovao i stekao prednost u finišu prvog seta.
16:47 11.04.2023
6:7, 0:6 – Kecmanović eliminisan
Ugasio se Miomir u drugom setu, pretrpeo tri brejka i završio učešće na mastersu u Monte Karlu.
Miomir Kecmanović - Sputnik Srbija, 1920, 11.04.2023
Kecmanović potonuo u Monte Karlu
16:45 11.04.2023
3:3 – I Rus spasio brejk lopte
Sada je Rus taj koji je spasio dve brejk lopte. Šteta, imao je Novak 40:15, pa i na izjednačenju lepu priliku za treću brejk loptu, ali je promašio teren.
16:37 11.04.2023
3:2 – Novak spasio dve brejk lopte
Poveo je Rus sa 0:30, zatim i sa 15:40 posle greške Đokovića, i imao dve brejk lopte. Novak je spasio obe i posle četiti vezana poena ipak stigao do novog gema i prednosti.
16:33 11.04.2023
2:2 – Gakov žilav na startu
Rus je siguran na svoj servis, pa Novak nije imao brejk priliku u ovom gemu.
16:28 11.04.2023
2:1 – Novak siguran
Još jedan ubedljiv servis-gem za Srbina koji lako stiže do nove prednosti. Gakov je uzeo samo jedan poen...