Partizan - Barselona - Sputnik Srbija

Partizan propustio veliku šansu – Mirotićeva Barselona slavila pred 20.000 navijača u Beogradu

Košarkaši Partizana propustili su veliku šansu da nadigraju Barselonu u okviru Evrolige. Gosti su slavili pred 20.000 navijača rezultatom 89:80. Utamicu ste mogli da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Partizan je imao prednost u prvom poluvremenu, držao je ritam, ali je pred kraj prvog dela igre počeo da pada, a onda lošom trećom četvrtinom dopustio Barsi da preuzme kontrolu i dođe do pobede.
Partizan posle ove utakmice ima skor 17-14, blizu je plasmana u plej-of, ali još ga nije matematički osigurao.

Najbolji pojedinac kod Partizana bio je Dante Egzum sa 24 poena, dok je Kevin Panter dodao 16, a Zek Ledej 10 poena. Kod Barselone ubedljivo najbolji bili su Nikola Mirotić sa 19 poena i osam skokova i Laprovitola sa 23 poena i sedam asistencija.

Možda i najvažnija statistička kolona bila je ona koja pokazuje šut za tri poena kod Barselone. Španski tim šutirao je 11/18 za tri poena što je bilo previše za crno-bele.
Važnu ulogu u pobedi Barselone imao je Jan Veseli, bivši igrač Partizana, koji je ubacio 14 poena, tome dodao šest skokova i četiri asistencije, dok je njegov sunarodnik Satoranski dodao 10 poena i pet asistencija.
Partizan je u nizu strašnih utakmica, savladao je Olimpijakos, izgubio je od Barselone, a za tri dana dočekuje Real Madrid.
Biće to još jedan pravi spektakl u Beogradu.
Crno-bele je u Areni bodrio 20.041 navijač, ali ni to nije bilo dovoljno da se nadigra ekipa koju sa klupe vodi Šarunas Jasikevičijus, učenik Željka Obradovića.
Partizanu tek slede najveće borbe. Ovu protiv Barselone na kraju nije mogao da dobije, a najveći razlog za to je energetski pad na početku treće četvrtine.
Lekcija, već za meč koji sledi protiv Real Madrida.
Utakmicu ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
Minut i po pre kraja
Barselona vodi sa 83:74 i ima napad. Deluje da su crno-beli ipak pred porazom večeras u ovoj sjajnoj atmosferi Arene
22:16 28.03.2023
Poslednja dva minuta
Pogađa Mirotić - 10 razlike za Barsu - 73:83
22:15 28.03.2023
Trojka Satoranskog
Barselona je sada otišla na 10 razlike posle trojke Čeha.
22:13 28.03.2023
Poslednja tri minuta
Partizan juri osam poena zaostatka. Težak zadatak, ali ne i nemoguć
22:09 28.03.2023
36' – Trojka Laprovitole
Neverovatno igra Argentinac večeras - 70:76. Mirotić posle pogađa - 70:78
22:07 28.03.2023
35' – Egzuuuuuum!
Kakvu trojku je pogodio Egzum, šteta što Satoranski vraća - 68:73. Partizan je u igri - 70:73
22:06 28.03.2023
34' – 65:71
Egzum je došao do novih poena, sada crno-beli moraju da stegnu odbranu ako žele preokret.
22:02 28.03.2023
32' – Mirotićeva trojka
Mirotić igra sa mnogo želje, sada je pogodio trojku - 63:69
22:00 28.03.2023
32' – Egzum!
Pogodio je i Egzum, tajm-aut traži Barselona koja vodi sa tri razlike - 63:66
21:59 28.03.2023
31' – Odličan Avramović
Ukrao je Avramović loptu i pogotkom spustio razliku na 60:66
21:55 28.03.2023
30' – Kraj treće četvrtine
Posle tri odigrane deonice Barselona vodi sa 66:58. Partizan je i dalje u igri, ali je odigrao slabu treću četvrtinu. Zamalo da Naneli pogodi sa polovine terena, lopta je izašla iz koša.
21:52 28.03.2023
28' – Loša treća deonica
Partizan igra loše u ovoj četvrtini i dopustio je Barseloni da napravi veliku prednost za ovakvu utakmicu - 55:66
21:43 28.03.2023
26' – Barselona preuzela inicijativu
Barsa igra bolje u trećoj deonici i zato vodi sa 49:59. Najveća prednost večeras.
21:41 28.03.2023
24' – Mirotić aši
Promašio je Mirotić, Partizan sada u situaciji da juri prednost - 49:55
21:38 28.03.2023
23' – Lep koš Pantera
Iz trka je šutnuo Panter i pogodio dvojku - 47:51
21:36 28.03.2023