Krstović „srušio“ Krstajića – lider Bugara razočaran: „Crnogorci nisu zaslužili pobedu“

© Sputnik / Mihail Voskresenskiй / Uđi u bazu fotografijaMladen Krstajić
Mladen Krstajić  - Sputnik Srbija, 1920, 24.03.2023
Fudbaleri Crne Gore savladali su Bugarsku minimalnim rezultatom (1:0) u prvom kolu kvalifikacione grupe za Evropsko prvenstvo u kojoj se nalazi i nacionalni tim Srbije.
Jedini gol na utakmici postigao je Nikola Krstović, nekadašnji fudbaler Crvene zvezde, u 70. minutu.
On je realizovao odličnu akciju koju je započeo Jovović, oduzetom loptom na sredini terena, uposlio je Jovetića koji je uzvratio dodavanjem, a začetnik napada je upisao asistenciju za Krstovića.
Napadač Crne Gore je na taj način režirao prvi poraz Mladena Krstajića, srpskog stručnjaka, na klupi reprezentacije Bugarske.
Ipak, ishod utakmice je mogao da bude drugačiji, u 90. minutu Bugarska je imala veliku priliku preko Ruseva koji je savladao golmana Mijatovića, ali je sa gol-linije loptu izbacio Stefan Savić.
Veoma razočaran bio je kapiten Bugarske Kiril Despodov.
„Nismo uspeli da pronađemo dubinu i igri. Crnogorci su dobro zatvarali, ali mislim da smo zaslužili da pobedimo, a ne Crnogorci. Tako je kako je, moramo da dignemo glave“, naveo je Despodov.
Crna Gora je postala prva ekipa u Grupi G koja je ostvarila pobedu, a uz nju i Bugarsku za Evropsko prvenstvo će se kroz tu skupinu boriti Mađarska, Litvanija i Srbija.
Sledeći duel za Crnogorce sledi protiv Srbije, u ponedeljak u Podgorici.
„Dobro je kada u drugo kolo ulazite sa tri boda. Ostaje nam nekoliko dana da se osvežimo i spremimo za duel sa Srbijom“, istakao je Stefan Savić.