Od raja do košmara za 20 minuta – Mitrovićev prvenac, pa glup crveni karton

© AP Photo / Jon SuperAleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović - Sputnik Srbija, 1920, 19.03.2023
Srpski napadač Aleksandar Mitrović postigao je prvi gol u FA Kupu i to protiv Mančester junajteda na Old Trafordu. Srbin je bio precizan u 50, ali je dvadesetak minuta kasnije dobio bespotreban crveni karton i ostavio saigrače na cedilu.
Srpski napadač se najbolje snašao u protivničkom šesnaestercu i poslao loptu u mrežu iza nemoćnog Davida De Hee.

Lopta je do Mitrovića stigla posle kornera, a onda je levom nogom pokazao kakav osećaj za gol poseduje. Iskoristio je gužvu kako samo on zna, na oduševljenje gostujućih navijača.

Mitrović će pamtiti ovaj gol i zbog toga što mu je prvi u FA kupu u karijeri. Ove sezone je vukao ekipu ka četvrtfinalu asistencijama, a sada je pogodio kada je bilo najvažnije - protiv velikog favorita.
Mnogi igrači sanjaju da postignu gol protiv Mančester junajteda na Old Trafordu, a sada je to Mitru pošlo za rukom, ili nogom.
Međutim, nikome nije jasno šta se desilo sa Srbinom u 72. minutu. „Poludeo“ je posle ispravno dosuđenog jedanaesterca za Mančester junajted i isključenja Brazilca Vilijana.
Umesto da se skloni, uporno je pratio i dodirivao glavnog sudiju Krisa Kavanu želeći da se objasne. Iako je Englez oklevao, na kraju nije mogao da ostane imun na upornost Mitrovića pa mu je pokazao put u svlačionicu.
Realno, bespotreban gaf Srbina, a Mančester junajted je sa dva igrača više preokrenuo rezultat i prošao u finale FA kupa posl trijumfa od 3:1.