Fakundo Kampaco - Sputnik Srbija

Bolni poraz Zvezde u Barseloni: Kampaco bacao magiju – ali bez senzacije u Kataloniji

Posle napete i neizvesne utakmice košarkaši Crvene zvezde izgubili su od Barselone u gostima u okviru 29. kola Evrolige rezultatom 85:79 (18:15, 22:21, 17:21, 28:22).
Fakundo Kampaco počeo je meč sa dva promašaja za tri poena, ali je ubrzo postao jedan od faktora stabilnosti Zvezdine igre u Barseloni. Iako je domaći tim čuvao prednost beogradski tim je dobro parirao.
Najviše muka zadavao je sjajni Aleks Abrines koji je za kratko vreme pogodio dve trojke. Drugu deonicu dobro je otvorio Luka Mitrović koji je Zvezdi doneo i prednost, a vođstvo je na pet poena popeo Filip Petrušev.
Poeni Nikole Mirotića bili su ključni za vraćanje Barselonine inicijative, ali im Nikola Ivanović posle prve trojke za goste nije dozvolio da se previše rezultatski odlepe.
Raspoloženi Abrines pogodio je do kraja poluvremena četiri trojke iz četiri pokušaja, međutim Zvezdina serija od pet poena ostavila je prostora za veliku nadu crveno-belih posle 20 minuta igre.
Nije Zvezda dobro ušla u treću deonicu, međutim već u drugoj polovini Fakundo Kampaco počeo je da baca magiju. Posle trojke Stefana Markovića, Argentinac je vezao još dve, a potom nastavio sa neverovatnom energijom da igra i odbranu.
Mini serija Barselone ponovo im je vratila prednost od sedam poena, međutim Bentil je trojkom još jednom vratio Zvezdu u život, a potom su dugo čekani poeni Luke Vildoze doneli izjednačenje u samoj završnici četvrtine.
Koš Argentinca mogao je da uvede u dramu međutim ona u poslednjoj deonici nije bila velika jer Barselona nije ispuštala prednost, uprkos padovima.
Vildosa je ubacio dva poena da bi se na novi koš Zverzde čekalo tri i po minuta kada je Ivanović pogodio trojku. Veliku ulogu preuzeli su Petrušev i Kampaco, međutim možda i prelomni trenutak bio je u rukama Stefana Lazarevića.
Imao je Lazarević zicer za izjednačenje na dva minuta do kraja, ali ga je promašio što su kaznili Jokubaitis i Kalinić.
Najefikasniji igrač bio je Fakundo Kampaco sa 24 poena, jednim skokom iz četiri maestralne asistencije, dok je u Barseloni najbolje odigrao sjajni Nikola Mirotić koji je ubacio 21 poen uz pet skokova i jednom asistencijom.
Isti broj poena imao je i Jan Veseli, dok su kod Zvezde bili dvocifreni još i Filip Petrušev sa 12, Ben Bentil sa 11 i Luka Mitrović sa isto toliko poena.
Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija, 1920, 17.03.2023
Partizanov blickrig zbunio Rusa: „Tajm-aut Erdogan!“
22:24 17.03.2023
40' – Kraj! Poraz Zvezde u Barseloni
22:22 17.03.2023
40' – Kalinić pogađa trojku
Vildosa ne pogađa za tri, dok Kalinić uspeva i uvećava prednost na sedam poena razlike. Ostalo je još 50 sekundi! – 83:76.
22:20 17.03.2023
39' – Maestralni Kampaco
Magični Kampaco ne odustaje! Sjajni Argentinac ubacio je novu trojku, ali Jokubaitis na drugoj strani pogađa za dva – 80:76.
22:17 17.03.2023
38' – Lazarević promašio zicer
Kampaco je smanjio prednost Barselone na samo dva poena razlike, a Veseli ne pogađa.
Lazarević je imao zicer za izjednačenje međutim ne koristi ovu šansu, a onda kažnjava Jokubaitis koji pogađa pod faulom – 77:73.
22:15 17.03.2023
37' – Trojka Petruševa
Nije mogao Kampaco da prođe odbranu Barselone koja se sada fokusirala na to zaustavi Argentinca. Napad ne koriste ni Katalonci, a onda kao kap ulazi trojka Petruševa – 75:71.
22:13 17.03.2023
36' – Nesportski faul Veselog vraća Zvezdu u igru
Veseli pravi nesportski faul zbog čega se izvinio, a Kampaco je oba puta precizan sa linije slobodnih bacanja. Zvezda je dobila i loptu sa strane, ali Fakundo maši trojku.
Petrušev je potom fauliran pod košem i smanjuje prednost Barselone na pet poena razlike – 73:68.
22:10 17.03.2023
35' – Odličan Mitrović
Veseli uz zvuk sirene iz nezgodne pozicije postiže koš, potom je Mirotić napravio faul nad Kampacom.
Mitrović je bio okružen dvojicom protivničkih košarkaša, ali je uspeo da poentira. Uzvraća Veseli zakucavanjem – 73:64.
22:07 17.03.2023
34' – Trojka Ivanovića
Vildosa gubi loptu, dok na drugoj strani Mirotić uspeva da iznudi faul.
Sa linije za slobodna bacanja Mirotić vraća Kataloncima dvocifrenu prednost, a onda Ivanović trojkom prekida seriju Barselone – 69:62.
22:04 17.03.2023
33' – Serija Barselone
Ponovo se odlepila Barselona na sedam poena prednosti, a Mitrović nije uspeo da pogodi zicer.
Kalinić je napravio dobar prodor i upisao prve poene na utakmici – 68:59.
22:00 17.03.2023
32' – Ponovo se budi Mirotić
Pogađa Vildosa, a Petrušev šalje potom Veselog na liniju za slobodna bacanja, a Čeh je polovičan.
Petrušev gubi loptu, a Mirotić kažnjava novom trojkom. Luka Vildosa dobija tehničku – 66:59.
21:58 17.03.2023
31' – Poslednjih deset minuta
Veseli vraća prednost Barseloni, a onda Zvezda gubi loptu. Jokubaitis na drugoj strani nije bio precizan za tri – 60:57.
21:53 17.03.2023
30' – Kraj treće deonice
Konačno je pogodio i Vildoza i to u kakvom trenutku, za izjednačenje! Saturanski pravi grešku u koracima posle sjajne odbrane Petruševa – 57:57.
21:49 17.03.2023
29' – Sjajni ritam Zvezde
Još jednom je pogodio fantastični Kampaco, koji ne blista samo u napadu već i u odbrani,a onda Bentil zakucava – 57:55.
21:48 17.03.2023
28' – Nalet na obe strane
Košarkaši Barselone dobro su odbranili šut Bentila, a onda Mirotić isprvlja grešku Veselog.
Bentil je ostao sam i pogodio trojku, dok na drugoj strani zakucava Veseli– 57:51.
21:46 17.03.2023
27' – Rapsodija Argentinca
Ostaje Kampaco sam i upisuje novu trojku! Uzvraća Laprovitola istom merom– 53:48.
21:44 17.03.2023
26' – Nastavlja Kampaco
Kao kap ulazi nova trojka Kampaca, a onda Fakundo izbija loptu Laprovitoli. Mitrović nije bio precizan u napadu Zvezde, a po prvi put maši trojku Abrines – 50:45.
21:39 17.03.2023
25' – Sjajan Kampaco
Kampaco pogađa trojku,a šutem za dva uzvraća Saturanski, koji dobro koristi i naredni napad. Posle sjajnog pasa Kampaca Marković upisuje drugu trojku – 50:42.
21:37 17.03.2023
23' – Vodi Barselona
Mitrović je pogodio, ali je zakasnio jer se sirena čula pre nego što je ispustio loptu. Posle sjajnog prodora Mirotić ne uspeva da upiše nove poene – 46:36.
21:35 17.03.2023
22' – Dvocifrena prednost
Saturanski pogađa za tri poena, a na drugoj strani ne uspeva da poentira Ivanović. Mirotić je ostao sam i pogodio drugu trojku – 46:36.
21:33 17.03.2023
21' – Počinje drugo poluvreme
Prvi napad u drugom poluvremenu ima Zvezda, ali gubi loptu. Na sreću, dobar posao radi odbrana – 40:36.