Srbin pogodio prečku pa zaplakao na terenu – Markove suze označile kraj sna

© AFP 2023 / MIGUEL RIOPAMarko Grujić
Marko Grujić - Sputnik Srbija, 1920, 15.03.2023
Fudbaleri Intera savladali su Porto u drugom meču osmine finale Lige šampiona rezultatom 1:0, ali je sve mogao da preokrene Marko Grujić, reprezentativac Srbije, koji je u završnici pogodio prečku. Srpski fudbaler emotivno je podneo propuštenu šansu pa je meč završio u suzama.
Napadao je Porto sve do samog kraja, a poslednju šansu na meču za produžetak imao je Marko Grujić koji je sjajnim skokom zahvatio loptu posle centaršuta. Lopta je udarila u prečku, a kada je sudija svirao kraj Srbin nije mogao da zaustavi suze.
„Navijači su nam pružili veliku podršku. Shvatili su da smo da li sve od sebe da pobedimo i napravili su fantastičnu atmosferu. Razočarani smo što im nismo pružili radost“, rekao je Grujić posle utakmice.
© AFP 2023 / PATRICIA DE MELO MOREIRAMarko Grujić
Marko Grujić
Pre velike šanse srpskog reprezentativca priliku da donese izjednačenje u 95. minutu imao je i Mehdi Taremi. Iranski napadač poslao je loptu glavom, a onda je udarila u stativu.
Iako je utakmicu završio u suzama, Marko Grujić ima razloga da bude zadovoljan. Dobio je poverenje trenera Serža Konseisaoa i na terenu je proveo svih 90 minuta.
Trener Porta nije bez razloga odlučio da srpski fudbaler ostane celu utakmicu u postavi. Grujić je imao važnu ulogu, a statistika najbolje govori o tome. Dobio je deset duela, i imao 89 odsto uspešnih dodavanja.
Nema sumnje da je srpski fudbaler odigrao jednu od najboljih utakmica u dresu Porta, a suze samo govore o tome koliko je Grujiću stalo do pogotka.