Erling Haland - Sputnik Srbija

Gol-mašina Sitija uništila Nemce i ušla u istoriju fudbala – Inter se provukao

Revanši osmine finala Lige šampiona doneli su jop jednu spektakularnu partiju Erlinga Halanda (pet golova) i potop Lajpciga u Mančesteru (7:0), kao i tvrd duel Porta i Intera bez golova posle koga su „Neroazuri“ na mišiće prošli dalje.
Mladi Norvežanin definitivno je zvezda večeri pošto je postigao pet golova u ubedljivom trijumfu šampiona Engleske. Uspeo je to za sat vremena igre, preciznije za 36 minuta u razmaku od 21. do 57.
Time je ušao u društvo Lionela Mesija i Luiza Adrijana, kao tek treći igrač u istoriji takmičenja koji je postigao pet golova na jednom meču. Već sada ih u Ligi šampiona ima 33 i to na 25 utakmica, što daje prosek od 1,32 gola po meču u elitnom takmičenju.
Norvežanin je večeras postao igrač koji je najbrže stigao do 30 golova u Ligi šampiona i pride najmlađi koji je dobacio do te brojke u istoriji takmičenja, budući da ima tek 22 godine i 236 dana.
MANČESTER
Mančester siti - Lajpcig 7:0 (3:0), prvi meč 1:1/
Haland 21. penal, 24, 45, 54, 57, Gundogan 49, De Brujne 90/
Napadač Mančester sitija je na večnoj listi strelaca Lige šampiona već ostavio iza sebe neka velika imena svetskog fudbala poput Klajverta, Makaja, Trezegea (29 golova), Etoa, Henta, Kaku, Grizmana, Runija (30), Robena (31) i izjednačio se sa Fernandom Morijentesom. Gol više ima legendarni Nemac Gerd Miler.
Halandu je ovaj het-trik bio peti u svim takmičenjima Sitija ove sezone, što je za tri više od bilo kojeg drugog igrača u pet najjačih evropskih liga. Ovo mu je drugi het-trik u Ligi šampiona što je više nego što su postigli Anri, Ronaldo i Runi.
Preostale golove za moćne Građane dali su Nemac Ilkaj Gundogan u 49. i Belgijanac Kevin De Brujne u 90. minutu, a Siti je izbacio Lajpcig ukupnim rezultatom od 8:1 u dve utakmice.

Grujić pogodio prečku, Inter izvukao živu glavu

© AFP 2023 / MARCO BERTORELLOSrpski fudbaler Marko Grujić na utakmici protiv Milana
Srpski fudbaler Marko Grujić na utakmici protiv Milana - Sputnik Srbija, 1920, 14.03.2023
Fudbaleri Intera uspeli su da odbrane stečenu prednost iz prvog meča (1:0) u Portugaliji. Domaći Porto je imao inicijativu tokom 90 minuta, ali su svi pokušaji bili jalovi pa je meč okončan bez golova.
U prvom delu igre izabranici Serža Konseisaa su pokušavali uglavnom sa distance, ali je golman Intera Onana nekoliko puta bio na visini zadatka. Ni u nastavku nisu domaći bili ništa bolji sve do završnice kada su imali šanse u nadoknadi.
Iskusni Pepe je dobio drugi žuti karton u samom finišu meča zbog protesta, a tome je prethodila stativa Taremija, odnosno prečka srpskog reprezentativca Marka Grujića, koji je bio jedan od najboljih igrača na terenu.
Srećni Inter ide dalje zahvaljujući pogotku Lukakua iz prvog meča na „Đuzepe Meaci“.
PORTO
Porto - Inter 0:0, prvi meč 0:1
Direktan prenos mogli ste da pratite na Sputnjik Sportu.
22:59 14.03.2023
PORTO 90' – KRAJ! Inter ide dalje!
Tri puta se tresao okvir Intera u nadoknadi, ali su imali sreće Italijani i prošli u četvrtfinale.
22:53 14.03.2023
MANČESTER 90' – KRAJ! De Brujne stavio tačku!
Lajpcig je izvukao sedmicu večeras u Mančesteru, ali ne loto nego fudbalsku. Belgijanac na pas Mareza stavlja tačku na ovaj dvomeč u kome je slavio sa 8:1 ukupnim rezultatom.
22:35 14.03.2023
PORTO 75' – Porto bezopasan
Inter je potpuno neutralizovao napade domaćina koji ima inicijativu, ali ne uspeva dsa zapreti Onani. Ipak, sigurno je da se Portugalci neće predati do kraja, jedan gol ih vodi u produžetke.
22:16 14.03.2023
MANČESTER 57' – Peti gol Halanda, Siti vodi sa 6:0!
Pet golova Erlinga Halanda! Kakav brodolom Lajpciga i kakvo veče za norveškog 22-godišnjaka. Sanjaće ga golman Blasvih noćas sigurno.
22:13 14.03.2023
MANČESTER 54' – Četvrti gol Halanda za 5:0!
Ovo postaje neprijatno... Blasvih mu je odbrani prvi pokušaj glavom, ali je potom odbrana zakazala, a Haland se ispravio.
22:08 14.03.2023
MANČESTER 49' – Gundogan pogađa za 4:0!
Asistirao mu je Džek Griliš. . Lukav udarac Nemca, golman Blasvih je bio nemoćan.
22:07 14.03.2023
PORTO 46' – Počelo je drugo poluvreme!
Pošto je Siti završio posao i samo je pitanje kojim će se rezultatom završiti duel sa Lajpcigom, sav fokus je sada na Dragau i duelu Porta i Intera.
21:52 14.03.2023
PORTO, MANČESTER – Kraj prvog poluvremena!
Siti je het-trikom Halanda rešio pitanje plasmana u četvrtfinale već u prvom poluvremenu, dok je na Dragau sve još otvoreno u duelu Porta i Intera.
21:48 14.03.2023
MANČESTER 45' + 2' – Halandov het-trik za 3:0!
Uz dosta sreće, Haland stiže do het-trika. Migoljila se lopta po gol liniji, jedan fudbaler Lajpciga pokušao da je izbaci, ali je pogodio Norvežanina. Siti je rešio pitanje plasmana u četvrtfinale već u prvom poluvremenu.
21:41 14.03.2023
MANČESTER 39' – Gundogan!
Opet se Nemac našao u prilici, šutirao iz šesnaesterca u donji levi ugao, ali je golman Blasvih bio oprezan.
21:33 14.03.2023
PORTO 28' – Taremi!
Okušao je udarac najbolji napadač domaćeg tima, ali je lopta prohujala pored desne stative.
21:26 14.03.2023
MANČESTER 24' – Opet Haland za 2:0!
De Brujne je pogodio prečku, Haland je natrčao i glavom spakovao loptu u mrežu. Trideseti gol u Ligi šampiona za neverovatnog Norvežanina.
21:23 14.03.2023
MANČESTER 21' – Haland iz penala za 1:0!
Sudija Vinčić iz Slovenije je dodelio penal Sitiju posle gledanja snimka. Lopta je pogodila Henriksa u ruku, ali je bek Lajpciga bio okrenut leđima pa je odluka poprilično sporna. Haland je siguran egzekutor, iako mu je golman Lajpciga pogodio stranu.
21:22 14.03.2023
PORTO 19' – Opet Onana!
Stefan Eustakio je sjajno šutirao u donji levi ugao, ali je golman Intera opet bio na visini zadatka. Onana čuva Inter...
21:16 14.03.2023
MANČESTER 11' – Haland!
Sjajno je Norvežanin ušao u priliku, šutirao u donji levi ugao, ali je golman Lajpciga Blazvih bio na visini zadatka.
21:08 14.03.2023
PORTO, MANČESTER 7' – Domaćini u ofanzivi
Malo je falilo da u gotovo istom minutu i Siti i Porto povedu. Gundogan je u trećem minutu šutirao preko prečke iz dobre pozicije, dok je na Dragau golman Intera Onana majstorski skinuo udarac Uribea.
19:58 14.03.2023
Porto - Inter
19:57 14.03.2023
Mančester siti - Lajpcig
18:56 14.03.2023
Dobro došli!
Pratićemo revanše osmine finala Lige šampiona između Mančester sitija i Lajpciga, odnosno Porta i Intera. Oba meča počinju u 21 čas.