Fakundo Kampaco - Sputnik Srbija

Kampaco davao ritam – Zvezda savladala šampiona Evrope

Košarkaši Crvene zvezde uspeli su da savladaju dvostrukog uzastopnog prvaka Evrope Anadolu Efes sa 94:75 u okviru Evrolige i da ta na taj način naprave veliki podvig. Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Sa ovom pobedom Crvena zvezda zadržala je šanse za plasman u TOP 8 fazu Evrolige, a dodajmo i da je u poslednjoj četvrtini trener Efesa Ergin Ataman isključen zbog druge tehničke greške na utakmici. Inače, Turčin je bio na meti napada sa tribina tokom celog meča zbog poznate istorije njega i crveno-belih.
Zvezda ne samo da je slavila, već je nadmašila 13 razlike koliko je poražena od Efesa u Istanbulu što znači da će imati prednost u slučaju nekog „kruga“ koji bi odlučivao odlazak u plej-of.
Odlučujuća je bila poslednja četvrtina u kojoj je Zvezda prelomila utakmicu, stigla do ubedljive prednosti i na kraju upisala 12. pobedu u sezoni.
Inače, Efes večeras nije mogao da računa na VasilijaMicić i Šejna Larkina, a Zvezda na Branka Lazića.
Najbolji pojedinac u Zvezdinom timu bio je Fakundo Kampaco sa 22 poena, sedam asistencija i tri skoka, dok je Ognjen Dobrić utakmicu završio sa 15 poena i imao je veoma važnu ulogu. Ben Bentil i Luka Mitrović dodali su po 10 poena.
Efes su predvodili Rodrig Buboa i Ante Žižić, a obojica su ubacili po 16 poena.
Sada Zvezda traži pobede u narednim rundama Evrolige, ali će zbog ne tako dobrog skora morati da gleda i ka drugim utakmicama.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:22 08.03.2023
KRAJ
Pobeda Crvene zvezde!
22:15 08.03.2023
39' – Trojka Lazarevića!
Sada je već jasno da Zvezda ide ka pobedi i vodi sa čak 91:74! Trojku je pogodio Lazarević.
22:10 08.03.2023
37' – Zvezda vodi 14 razlike
Crvena zvezda vodi 88:74 i pred pobedom je nad šampionom Evrope! Sjajno zakucavanje Mitrovića. Zvezda je pred velikom pobedom kojom čuva šanse za TOP 8.
22:07 08.03.2023
Isključen Ataman
Žalio se Ataman što je Kampaco igrao sa krvavim kolenom, a na kraju je dobio isključenje - 82:72
22:01 08.03.2023
35' – Kampaco!
Sjajni potezi Kampaca, a pre toga je Stefan Marković ubacio trojku pa tako Zvezda vodi sa 76:70
21:56 08.03.2023
33' – Drama u Pioniru
Zvezda je vodila, ali je Efes poenima Brajanta uspeo do preokreta. Igra se poen za poen i jasno je da nas čeka neizvesna završnica - 68:70.
21:50 08.03.2023
Kraj treće deonice
Posle tri četvrtine Zvezda vodi sa 68:67.
21:48 08.03.2023
30' – Sjajna zakucavanja Petruševa
Efes se održava u igri trojkama, sa druge strane Petrušev donosi dva sjajna zakucavanja - 66:64
21:46 08.03.2023
28' – Vildosa!
Važna trojka Vildose, ali sa druge strane Žižić beleži novi lak koš. Efes dolazi do poena ispod obruča - 62:58
21:41 08.03.2023
26' – 59:51
Nedović nije pogodio trojku, potom Lazarević pravi faul, a crveno-beli su propustili šansu da naprave veću razliku.
21:37 08.03.2023
23' – Trojka Dobrića!
Dobrić se podigao i pogodio za tri poena, Zvezda je povela sa 10 razlike, ali neverovatni Bobua vraća - 57:48
21:35 08.03.2023
22' – Kuzmić uz faul
Prvi napad Ognjen Kuzmić nije iskoristio, ali je zato u narednom pogodio uz faul - 52:45
21:32 08.03.2023
21' – Počelo je drugo poluvreme
Počelo je drugo poluvreme, Ataman je dobio tehničku grešku, Ataman u klinču i sa navijačima i sa sudijama – 49:45
21:17 08.03.2023
20' – Poluvreme
Posle 20 odigranih minuta možemo da konstatujemo da smo gledali veliku borbu. Efes je bolje startovao meč, potom se Zvezda vratila uz pomoć trojki Kampaca i Nedovića, a na pauzu se ide sa rezultatom 49:45.
21:04 08.03.2023
17' – Nedović!
Pogodio je Nedović važnu trojku, Tundžer maši, Zvezda vodi sa 40:38
20:52 08.03.2023
14' – Efes ne maši
Klajburn je pogodio još jedan težak šut i zato Efes vodi sa 34:26. Kampaco je povezao dve trojke, ali su se gosti opet odvojili rezultatski.
20:49 08.03.2023
12' – Zvezda se muči u odbrani
Efes nekako jednostavno pronalazi načine da dođe do koša, Klajburn je pogodio, a na drugoj strani Kampaco daje važnu trojku - 23:27
20:45 08.03.2023
10' – Kraj prve četvrtine
Dobrić igra fantastičnu košarku, ali nema pravu podršku – 20:25.
20:39 08.03.2023
7' – Buboa precizan, Dobrić uz faul
Buboa praktično ne zna da promaši kada igra protiv srpskih timova, a Dobrić za sada pokušava da nosi crveno-bele - 11:17
20:35 08.03.2023
6' – Trojka Dobrić
Dobrić je šutirao sa velike udaljenosti, a sa druge strane vraća Tundžer - 9:13. Zvezda nije otvorila dobro meč, posebno napadački - 9:15.