Branko Lazić, Ognjen Dobrić i Nikola Ivanović – košarkaši KK Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Zvezda doživela težak poraz od Albe

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Albe u utakmici Evrolige koje se odigrala večeras u Beogradu - 87:72. Težak poraz za crveno-bele koji su vodili i 13 razlike na ovom meču. Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Sa ovim porazom Zvezda je plasman u TOP 8 fazu stavila pod veliki znak pitanja.
Odlučujuća je bila poslednja četvrtina u kojoj je Alba slavila sa 27:11, Maodo Lo je pogađao sve što je šutnuo i Zvezda je, posle nekako anemične utakmice, morala da čestita nemačkom timu.
Crvea zvezda sada ima skor 11-14 posle 25 utakmica i drastično je umanjila šanse za TOP 8 fazu.

Najefikasniji u pobedi Albe bio je Maodo Lo sa 24 data poena, dok je Olinde dodao 13. Sa druge strane raspoložen za igru bio je Filip Petrušev sa 14 poena, ali nije imao pravu podršku. Kod Zvezde je pored Petruševa samo još Nedović bio dvocifren sa 11 datih poena.

Crvena zvezda tradicionalno ima problem sa Albom. Od 10 odigranih utakmica, Zvezda je dobila samo dve utakmice od 2015. godine do danas.
Zvezda je imala problem u tome što Luka Vildosa nije odigrao u svom stilu, nije mogao da igra ni Fakundo Kampaco i jednostavno je nedostajalo prave kreacije i akcija.
Loše kolo za srpske klubove, i Partizan i Crvena zvezda su poraženi, a na to je i reprezentacija Srbije poražena od Grčke.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjika.
20:52 24.02.2023
KRAJ
Pobeda Albe - 87:72
20:48 24.02.2023
Poslednji minut
Alba će doći do pobede, čeka se samo konačan rezultat.
20:45 24.02.2023
38’ – 68:81
Velika prednost Albe koja vodi 13 razlike na dva minuta pre kraja.
20:40 24.02.2023
36’ – Lo je ubacio trojku
Sada je Maodo Lo ubacio daleku trojku, a onda je Dobrić promašio - 65:74
20:35 24.02.2023
34’ – Zvezda u problemu
Alba je povezala nekoliko dobrih napada i vodi sa 70:61 u Pioniru.
20:30 24.02.2023
31’ – Alba vodi
Vecel je pogodio oba slobodna bacanja, dok se Crvena zvezda muči sa šutom za tri poena - 61:64. Potom još jedan koš Albe - 61:66
20:26 24.02.2023
Kraj treće četvrtine
Posle 30 odigranih minuta Crvena zvezda vodi sa 61:60 što kaže da ćemo u poslednjoj deonici gledati tesan duel.
20:18 24.02.2023
28’ – 57:58
Lo je prošao do obruča i pogodio lagano polaganje, potom Zvezda gubi loptu i Alba će imati napad.
20:15 24.02.2023
24’ – 51:53
Borba u Pioniru traje, Alba stiže do prednosti od 53:51.
20:08 24.02.2023
21’ – 44:45
Dobrić je šutirao za tri poena ali nije bio precizan, pa je sada Alba totalno u igri. Potom Alba vodi sa 45:44
19:53 24.02.2023
Poluvreme
Posle prvih 20 minuta igre Crvena zvezda vodi sa 44:39
19:47 24.02.2023
18’ – Zvezdin odgovor!
Vildosa se razigrao, pogodio je uz slobodno bacanje i sada Crvena zvezda opet pravi zalihu - 42:33
19:43 24.02.2023
17’ – Alba pruža otpor
Delovalo je da će Zvezda da se odlepi, ali nemački tim uspeva da se vrati i preko Vecela spustio je na 37:31
19:38 24.02.2023
15’ – Olinde muči Zvezdu
Olinde muči crveno-bele, ali i pored toga Zvezda vodi sa 34:27
19:34 24.02.2023
13’ – Kakva trojka Vildose
Argentinac se podigao na šut sa velike udaljenosti i pogodio za prednost od 32:20. Zaista već sada ubedljiva prednost Zvezde.
19:32 24.02.2023
12’ – 27:20
Zvezda i dalje drži sve pod kontrolom, sada je dobrom odbranom Marković iznudio faul u napadu Loa.
19:27 24.02.2023
Gudurić na utakmici
Utakmici Zvezda - Alba prisustvuje i Marko Gudurić, momak koji je sinoć uticao na pobedu Fenerbahčea nad Partizanom.
19:24 24.02.2023
10’ – Nedović i Ivanović
Crvena zvezda se raspucala u šutu za tri poena, pogodio je Ivanović, potom i Nedović i crveno-beli posle prve deonice vodi sa 25:15
19:14 24.02.2023
7’ – 13:8
Zvezda je dobro otvorila utakmicu, malo se muči u napadu, a onda je Nedović proigrao Petruševa. Crveno-beli su napravili razliku i sada mogu mirnije da igraju.
19:07 24.02.2023