Partizan i Fenerbahče - Sputnik Srbija

Gudurić enigma za Partizan – Fener slavio u krcatoj Areni

Košarkaši Partizana odigrali su veoma značajan meč protiv Fenerbahčea u borbi za TOP 8 fazu Evrolige, ali nisu uspeli da ostvare trijumf. U krcatoj Areni poraženi su sa 97:94. Tok utakmice mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Partizan je bolje krenuo utakmicu, ali je utisak da to nije iskoristio na pravi način, pa je Fenerbahče na krilima sjajnog Džonatana Motlija preuzeo prednost, da bi se na poluvreme otišlo sa poenom prednosti turskog tima.
Igralo se i u nastavku jako slično, Partizan je dolazio do poena preko Pantera i Lesora, a Pjer je za goste šutirao sjajno za tri poena, Gudurić je odlično igrao, što je donelo pravi egal sve do poslednjih minuta utakmice.
Na kraju kada se sve rešavalo Marko Gudurić pokazao je kvalitet i može se reći da je prelomio meč.
Crno-beli nisu imali dovoljno koncentracije u najvažnijim trenucima, u poslednjim napadima kada se utakmica lomila.
Partizan jednostavno nije odigrao dovoljno kvalitetno da bi dobio jednu ovakvu utakmicu. I sa ovim porazom sada crno-beli idu korak unazad u borbi za TOP 8 fazu.
Najvažniji igrač na utakmici bio je Marko Gudurić sa 25 datih poena. Toliko je za Partizan ubacio Kevin Panter, dok je Dešon Pjer dodao čak 21. Kod Partizana je Dante Egzum ubacio 15, a toliko su dodali i Lesor i Madar.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
23:09 23.02.2023
KRAJ
Pobeda Fenerbahčea - 94:97
23:04 23.02.2023
Pola minuta do kraja
Fenerbahče vodi sa 95:92 i ima napad posle zakucavanja Egzuma.
22:58 23.02.2023
Dva minuta do kraja
Fenerbahče prelako dolazi do poena, Partizan mora da pojača odbranu - 90:94
22:54 23.02.2023
38’ – Fenerbahče bliži pobedi
Panterovih pet faulova, a Buker donosi poene sa penala i rezultat je 84:89
22:49 23.02.2023
37’ – 82:87
Gudurić je sjajno zakucao, a onda je izazvao i reakciju sa tribine - 82:88
22:46 23.02.2023
36’ – Trojka Pantera uz faul!
E, ovo je jako bitan potez! Panter je sada ubacio trojku i to uz faul - 82:85
22:43 23.02.2023
36’ – 78:81
Papapetru je sada pogodio tablu, a Lesor je stigao do dabl-dabl učinka. Zato Pjer šutira 5/5 za tri poena - 78:84
22:38 23.02.2023
33’ – 78:81
Zaista izjednačena utakmica, sve će se rešavati u poslednjim minutima, a Panter je pogodio preko ruke - 78:78. Potom i trojka Gudurića iz ćoška.
22:34 23.02.2023
31’ – Zakucavanje Lesora
Posle sjajnog zakucavanj Lesora usledila je trojka Skotija Vilbekina - 71:71
22:30 23.02.2023
30’ – Kraj treće četvrtine
Posle 30 odigranih minuta rezultat je 69:68. Posle jednog koša Gudurića gledalo se da li je lopta udarila prvo u tablu i ispostavilo se da je udario rampu.
22:18 23.02.2023
27’ – Delirijum
Posle pogotka Kevina Pantera pod faulom nastao je pravi delirijum u Areni. Navijači su svi do jednog ustali i napravili atmosferu za pamćenje
22:13 23.02.2023
26’ – Sjajan koš Papapetrua
Papapetru je odigrao leđima i pogodio sjajno, Partizan vodi sa 57:54. Egzum je prethodno dao sjajnu trojku o tablu.
22:09 23.02.2023
23’ – Smailagićevi potezi
Dobri Smailagićevi potezi, dobar je na obruču, a sada će zavisiti dosta i od defanzive - 52:50
22:05 23.02.2023
21’ – Počelo je drugo poluvreme
Startovalo je drugo poluvreme utakmice, prvi napad ima Partizan. Panter je pogodio, ali i Vilbekin - 48:50
21:50 23.02.2023
20’ – Poluvreme
Posle 20 minuta igre možemo da konstatujemo da je u Areni velika borba, da se igra dobra košarka. Fenerbahče odlazi na odmor sa prednošću od 47:46. Biće ovde jako neizvesno do samog kraja.
21:41 23.02.2023
18’ – 40:42
Trojka Pantera i to veoma važna!
Partizan je sada skroz u igri, veoma bitan koš je pogodio Amerikanac.
21:36 23.02.2023
18’ – Partizan hvata priključak
Posle sjajnog napada i pogotka Egzuma Partizan stiže do rezultata 37:42
21:34 23.02.2023
17’ – Madar već stigao do 15 poena
Madar je već stigao do 15 datih poena, a Gudurić je vratio fenomenalnim potezom - 33:42.
21:31 23.02.2023
16’ – Serija Fenerbahčea
Otišao je turski tim na 10 poena prednosti posle serije dobrih napada, a Madar je odgovorio trojkom - 30:37
21:29 23.02.2023
15’ – Gudurić pa Panter
Pogodio je trojku Gudurić, a odgovorio je Panter u šutu za tri poena - 27:35