Barselona potonula u Mančesteru, Ajaksov Tadić u Berlinu, a Matićeva Roma eliminisala Salcburg

© AP Photo / Petr David JosekDušan Tadić i Nemanja Matić
Dušan Tadić i Nemanja Matić - Sputnik Srbija, 1920, 23.02.2023
Fudbaleri Mančester junajteda su velikim preokretom uspeli da eliminišu Barselonu iz Lige Evrope i plasiraju se u osminu finala, a pravi debakl doživeo je Ajaks na gostovanju u Berlinu.
Junajted je gubio posle prvog poluvremena golom Roberta Levandovskog, ali su potom Fred i Antoni bili precizni čime su stvorili neophodnu prednost za prolaz dalje posle nerešenog rezultata (2:2) iz prvog meča.
U nastavku takmičenja neće igrati Dušan Tadić čiji je Ajaks sa ubedljivih 3:1 poražen u gostima Union Berlinu, ali će tamo biti Roma Nemanje Matića.
© AP Photo / Peter DejongDušan Tadić i Nemanja Matić
Dušan Tadić i Nemanja Matić
Rimska ekipa je sa 2:0 savladala Salcburg, oslabljen neigranjem Strahinje Pavlovića i anulirala je poraz iz prvog duela od 1:0.
Prethodno je Sporting sa ubedljivih 4:0 eliminisao ekipu Mitlijanda, Bajer iz Leverkuzena je posle penala prošao dalje u duelu sa Monakom, dok je Juventus bio ubedljiv sa 3:0 u duelu sa Nantom.
Ipak, veče je obeležila utakmica između PSV i Sevilje i divljački napad huligana na golmana španskog tima i reprezentacije Srbije Marka Dmitrovića.