A u Londonu – muk

© AP Photo / Kin CheungArsenal - Mančester siti
Arsenal - Mančester siti - Sputnik Srbija, 1920, 15.02.2023
Veliki okršaj u Premijer ligi između Arsenala i Mančester sitija pripao je gostima koji su usred Londona slavili sa čak 3:1 i tako ućutkali Tobdžije na Emirejtsu.
Arsenal je do ovog kola važio kao glavni favorit za titulu u Premijer ligi, ali posle ovakvog razvoja situacije Tobdžije i Građani poravnati su na po 51 osvojenom bodu i delep prvu poziciju. S tim što Siti ima utakmicu više.
Siti je došao u prednost u 24. minutu preko Kevina De Brujnea, a poravnanje Arsenalu doneo je Saka sa bele tačke. Ipak, u nastavku meča golove su dali Griliš u 72. i Erling Holand u 82. minutu za potvrdu pobede.
Holandu je ovo 32 golo ove sezone u svim takmičenjima. U Premijer ligi ovo mu je 26. gol na 23 meča, samo je od igrača Mančester sitija toliko golova u jednoj sezoni postigao Serhio Aguero u sezoni 2014/15.
U jednom momentu je delovalo da Arsenal ide ka tituli, ali sada je sve potpuno otvoreno.
Trenutno treći je Mančester junajted sa 46 osvojenih bodova, a četvrti je Njukasl sa 41.
U sledećem kolu, oba tima će gostovati. Mančester siti Notingem Forestu, a Arsenal Aston Vili.