Detalj sa prvog večitog derbija u Evroligi između Crvene zvezde i Partizana - Sputnik Srbija

Partizan zablistao u Beogradu – Zvezda se ugasila u Bolonji

Košarkaši Partizana upisali su ubedljivu pobedu u 22. kolu Evrolige protiv Asvela na svom parketu u Beogradu rezultatom 92:71, dok je Crvena zvezda doživela poraz na gostovanju Virtusu u Bolonji rezultatom 84:72.
Partizan je upisao 11. pobedu u sezoni kojom je nastavio trku za mesto u najboljih osam ekipa, dok je Zvezda zabeležila 12. porazu u takmičenju što je dodatno udaljava od šanse da se plasira u plej-of.
Publika u beogradskoj Areni je videla sjajnu utakmicu domaćeg tima, leteli su po terenu crno-beli, pogađali trojke, zakucavali, iako na početku nije izgledalo tako zbog smušenog starta duela.
Nije Partizan sjajno otvorio utakmicu, ali je na krilima Pantera u napadu i Trifunovića u odbrani uspeo da uspostavi kontrolu i da potom serijom od 8:0, začinjenu trojkom Papapetrua, stigne do osetnije razlike.
Ona je u jednom momentu bila i dvocifrena, ali je do kraja prve četvrtine gostujući sastav smanjio zaostatak za poen pa se na mali odmor otišlo sa rezultatom 25:16, ali je Partizan veoma brzo uspeo da se vrati na sigurnu razliku.
Imao je zamerke trener Obradović na igru, nisu najozbiljnije delovali igrači Partizana, čuvali su razliku, a i povećali posle dve uzastopne trojke Nanelija na velikih 16 poena razlike (43:27) na dva minuta do kraja poluvremena.
Ogromna prednost je omogućila i opuštanje igračima Partizana, rival je uspeo da umanji zaostatak, ali je posle dve četvrtine ona iznosila 50:36, uz 17 poena veoma raspoloženog Pantera.
Na fantastičan način je Partizan ušao u drugo poluvreme, Trifunović je pokrenuo ekipu trojkom, zakucavanjem, a potom i ukradenom loptom za lake poene Avramovića za 19 poena prednosti (57:38) posle svega dva minuta igre.
Nisu dozvoljavali crno-beli rivalu da uradi bilo šta, napad je funkcionisao perfektno, iz odbrane su sledili laki poeni, za narednih pet minuta stigao je Partizan do velikih 24 poena razlike (70:46), a na kraju treće deonice domaći sastav je vodio sa 76:51.
Kao da su igrači Partizana mislili da je posao gotov, dozvolili su rivalu šest brzih poena na startu poslednjeg kvartala, ali je razlika stečena u prethodnom delu meča bila tolika da rival nije imao nikakvu šansu da ugrozi ubedljiv trijumf crno-belog tima koji je stigao do 11. pobede u Evroligi iz 22 utakmice.
Najefikasniji u timu Partizana ostao je Panter sa 17 poena iz prvog poluvremena, Dante Egzum je imao 13, Džejms Naneli 12, a u strelce se nije upisao samo Aleksa Avramović.
Nažalost, ljubitelje košarke za razliku od Partizana nije obradovala Zvezda koja je doživela ubedljiv poraz u Bolonji protiv Virtusa, gotovo bez ikakve šanse da spreči takav ishod, zaličivši na tim sa početka sezone.
Katastrofalno je Zvezda ušla u utakmicu, posle trojke Teodosića Virtus je vodio sa 9:0, a potom je samo nastavio da podiže razliku.
Na trenutke je samo crveno-beli tim znao šta radi na terenu, nije to uopšte izgledalo dobro pa je na krilima raspoloženog Teodosića i njegovih pet asistencija Virtus vodio sa 30:14 posle prve deonice.
Dao je Zvezdi nadu Vildosa u nastavku, pogađao je i razigravao saigrače, pojavila se energija u timu crveno-belih i smanjena je razlika koja je u jednom momentu pretila da ode i na 20 poena.
Malo je nedostajalo da se Zvezda vrati na jednocifreni zaostatak, Lazarević je promašio otvorenu trojku, a potom je usledila serija poena za domaću ekipu koja je na poluvremenu imala prednost od 13 poena (48:35).
Slična situacija se dogodila na startu treće četvrtine, još dvaput se Zvezda našla na ivici jednocifrenog zaostatka, ali je odbrana rivala bila toliko čvrsta da se nije stizalo čak ni do mogućnosti za šut.
Kada niko nije mogao da pogodi u timu Zvezde pojavio se kapiten Lazić sa dve trojke, ali su one bile samo odgovor na takva dva šuta Vimsa, što nije uticalo na rezultat pa je na kraju treće deonice crveno-beli tim bio u zaostatku od 19 poena – 70:51.
Povezala je nekoliko dobrih napada Zvezda na startu četvrte četvrtine, Petrušev je bio veoma aktivan, napadi su išli na obruč, ali je u odbrani bilo i dalje mnogo propusta pa je Virtus lako neutralisao pokušaje rivala da se približi i na kraju je naneo Zvezdi 12. poraz u ovosezonskoj Evroligi.
Najefikasniji u Zvezdi bio je Luka Vildosa sa 20 poena, Dalibor Ilić je bio zapažen sa deset poena i sedam skokova, a Stefan Lazarević i Branko Lazić su upisali po devet.
Tokove mečeva ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:52 31.01.2023
BOLONJA 40' – Kraj, poraz Zvezde
Nisu uspeli igrači Zvezde da se vrate iz velikog startnog minusa i poraženi su sa 84:72.
22:49 31.01.2023
BOLONJA 39' – Petrušev zakucava
Zvezda želi da razlika bude manja od devet poena, koliko je iznosila u njenu korist u Beogradu.
Trenutno je 81:69 za Virtus.
22:46 31.01.2023
BOLONJA 38' – Lazarević odličan
Koš uz faul, Zvezda smanjuje na 78:65.
22:40 31.01.2023
BOLONJA 35' – Ništa od povratka...
Virtus je odbio nalete Zvezde i vodi sa 76:59.
22:32 31.01.2023
BOLONJA 31' – Dobri napadi
Uhvatio je Petrušev svoj promašaj i pogodio uz faul, a potom je prekršaj dosuđen i na Iliću.
Zvezda smanjuje na 70:55.
22:27 31.01.2023
BOLONJA 30' – Zvezda nema snage
Virtus posle tri četvrtine vodi sa 70:51.
22:23 31.01.2023
BOLONJA 29' – Nedović brz!
Ukrao je loptu i pogodio pored Belinelija smanjivši na 64:51.
22:20 31.01.2023
BEOGRAD 40' – Kraj! Pobeda Partizana!
Sjajna igra pred punom beogradskom Arenom i trijumf rezultatom 92:71.
Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija
22:10 31.01.2023
BOLONJA 25' – Lazić protiv Vimsa!
Po dve trojke su pogodili, Zvezda gubi 59:47.
22:06 31.01.2023
BOLONJA 22' – Zvezda propušta šanse
Drugi put u utakmici je mogla da smanji na jednocifreni zaostatak.
Zvezda gubi 51:38.
22:04 31.01.2023
BOLONJA 21' – Zvezda stiže!
Trojka za početak drugog poluvremena i umanjenje razlike na 48:38.
21:59 31.01.2023
BEOGRAD 32' – Neozbiljno
Šest poena u nizu za Asvel, Partizan vodi 76:57.
21:54 31.01.2023
BEOGRAD 30' – Partizan hita ka pobedi!
Ubedljiva prednost za crno-bele posle tri četvrtine duela sa Asvelom – 76:51.
21:48 31.01.2023
BOLONJA 20' – Zvezda u teškoj poziciji
Posle prvog poluvremena crveno-beli gube od Virtusa u Bolonji sa 48:35.
Luka Vildosa - Sputnik Srbija
21:45 31.01.2023
BEOGRAD 27' – Partizan briljira!
Nova trojka za više od 20 razlike, Panter je pogodio trojku, a Ledej zakucao za 70:46!
21:44 31.01.2023
BEOGRAD 26' – Partizan ne staje!
Ledej je pogodio za 65:46.
BOLONJA 19' – Sada već nije dobro...
Umesto povratka na jednocifrenu razliku, Zvezda je dozvolila rivalu poene u nizu za 48:33.
21:40 31.01.2023
BOLONJA 18' – Odlično!
Zvezda se vraća na 42:31!
21:37 31.01.2023
BEOGRAD 22' – Trojka i zakucavanje pa polaganje!
Trifunović pogađa iz dva napada, a potom i krade loptu za lake poene Avramovića!
Partizan vodi 57:38!
21:35 31.01.2023