Večiti derbi - Sputnik Srbija

Partizan se revanširao Zvezdi pobedom u gostima – večiti sada poravnati!

U evroligaškom obračunu između Crvene zvezde i Partizana kao bolji na kraju izašao je tim koji sa klupe predvodi Željko Obradović – 79:78. Meč ste mogli da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Sada oba tima imaju po 11 pobeda u Evroligi. Prvi evroligaški dobila je Zvezda u gostima, a sada je Partizan vratio istom merom.
Utakmica se rešavala u pravoj drami u poslednjim minutima, a Partizan se bolje snašao i u penal završnici odneo zlata vrednu pobedu koja može čak i da mu okrene celu sezonu.
Važno je da sada Crvena zvezda ima bolji međusobni skor. I do njega je došla trojkom Nemanje Nedovića u poslednjoj sekundi. U prvom derbiju je na taj način doneo pobedu svom timu, a sada bolji međusobni skor. Ako večiti budu poravnati na kraju ligaškog dela, Zvezda će imati prednost.
Partizanov možda i najbolji meč ove sezone rezultirao je pobedom protiv Zvezde koja bi mogla ekipu Željka Obradovića da dignu ove sezone. Ujedno je ovo prvi trijumf crno-belih protiv Zvezde u gostima posle šest godina čekanja.
Najefikasniji u pobedi Partizana bili su Dante Egzum i Zek Ledej sa po 20 datih poena, dok su Zvezdu vodili Vildosa sa 26, odnosno Nedović sa 23.
Crvena zvezda startovala je utakmicu sa dve važne trojke, ali je kasnije Partizan poveo sa 14:9 i do kraja utakmice držao prednost.
Zvezda se u nekoliko navrata približavala, imala napade i šuteve da pređe u prednost, ali se to nije dogodilo.
Zek Ledej je pogađao fenomenalno po crno-bele kada je bilo potrebno, pratio ga je Egzum koji nije mašio sa penala, dok je Matijas Lesor standardno dominirao ispod koša. Zvezda osim Nedovića i Vildose nije imala dovoljno raspoloženih igrača.
Sada je u Evroligi skor 1:1, ali Zvezda je izvukla na ovom meču bolji međusobni skor.
Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
21:07 27.01.2023
KRAJ
Pobeda Partizana - 78:79
21:04 27.01.2023
Čelendži sa obe strane
Gleda se da li je Egzum napravio faul nad Dobrićem. A Obradović traži nesportsku Lazića
21:01 27.01.2023
17 sekundi
Egzum je pogodio dva penala - 73:77
20:59 27.01.2023
73:75
Na 36 sekundi pre kraja Partizan vodi i ima napad. Egzum je dao jedan penal, Vildosa vratio.
20:56 27.01.2023
Nedović proklizao
Nedović je proklizao, a onda i napravio faul - 71:74
Poslednji minut
U poslednjem minutu Partizan vodi sa 74:71.
20:52 27.01.2023
Minut i 17 sekundi do kraja
Partizan blizu ulaska u poslednji minut vodi sa 72:71.
20:50 27.01.2023
39’ – 69:72
Posle poena Nedovića razlika je tri poena.
20:46 27.01.2023
37’ – Ledej nastavlja!
Zek Ledej je nastavio sa sjajnom partijom, ponovo je pogodio za dva poena, a onda je Vildosa vratio trojkom – 67:70
20:40 27.01.2023
35’ – Ledej!
Mitrović je asistirao do Lazarevića koji pogađa i posle promašaja Pantera Zvezda se vraća. Na to Ledej ubacuje jako bitnu trojku – 62:66. Potom još jedan koš Ledeja!
20:34 27.01.2023
33’ – Velika borba
Sjajan potez Smailagića koji je doneo poene u dva napada zaredom za Partizan, a sa druge strane Dobrić vezuje dve trojke – 60:63
20:32 27.01.2023
31’ – Počela je poslednja četvrtina
Počela je poslednja deonica u kojoj Partizan vodi sa 59:54. Ledej je fenomenalno pogodio iz floutera.
20:28 27.01.2023
30’ – 54:57
U poslednju četvrtinu derbija ulazimo sa prednošću crno-belih od 57:54. Partizan šutira fenomenalno za tri poena, ubacio je jednu trojku Avramović, a sledeću Ledej.
20:19 27.01.2023
27’ – Smailagić na penalima
Alen Smailagić je fauliran, otišao je na liniju za slobodna bacanja i pogodio jedno – 48:51
20:14 27.01.2023
25’ – Vildosa je pogodio uz faul Lesora
Važan detalj utakmice, Vildosa je dao koš za tri poena, a treći faul je upisao Lesor – 46:48.
Derbi - Sputnik Srbija
20:11 27.01.2023
24’ – Trojka Egzuma!
Avramović je promašio trojku, a onda je Egzum pogodio i Partizan ostaje u prednosti – 42:48
20:08 27.01.2023
23’ – Serija Zvezde
Dobrić je pogodio trojku i Obradović traži tajm-aut jer njegov tim još nije stigao do koša u nastavku – 42:45
20:06 27.01.2023
21’ – Počelo je drugo poluvreme
Počelo je drugo poluvreme asistencijom Vildose za Mitrovića, dok pre toga Naneli nije uspeo da realizuje napad – 39:45
19:50 27.01.2023
20’ – Poluvreme
Posle 20 minuta intenzivne košarke u Pioniru Partizan vodi sa 45:37 posle trojke Zeka Ledeja. Odličan šut crno-belih za tri poena. Matijas Lesor ubacio je 11 poena za crno-bele, a Nemanja Nedović 14 za domaći sastav.
19:46 27.01.2023
19’ – Vildosa i Nedović drže Zvezdu
Vildosa i Nedović igraju raspoloženo, dok Partizan šutira odlično za tri poena – 35:40.