Momak koji je podelio London rešio derbi Premijer lige

© AP Photo / Ian WaltonArsenal - Mančester junajted
Arsenal - Mančester junajted - Sputnik Srbija, 1920, 22.01.2023
Fudbaleri Arsenala savladali su Mančester junajted sa 3:2 u derbiju 20. kola Premijer lige. Čovek odluke bio je napadač domaćih Edi Nketija koji je postigao pogodak za vredan trijumf „Tobdžija“ u 90. minutu.
Gosti sa „Old Traforda“ poveli su prvi preko Markusa Rašforda u 17. minutu, ali je do odlaska na odmor Nketija prvim golom na meču u 34. poravnao rezultat na 1:1.
Arsenal je zaigrao agilnije na startu drugog dela, a za upornost je nagrađen u 53. minutu kada je Bukajo Saka pogodio na pas Japanca Tomijasua za 2:1.
Junajted se ipak nije predavao i preko najnižeg fudbalera na terenu Lisandra Martineza stigao je do izjednačenja u 59. minutu.
Arsenal je u poslednjih pola časa imao više od igre, a za upornost je nagrađen u poslednjem minutu regularnog dela.
Posle akcije Zinčenka i Odegarda lopta je stigla do Nketije koji je drugim golom na meču doneo neopisivu radost svom timu. Kratko je trajala neizvesnost da li je napadač domaćih bio u ofsajdu, VAR je na kraju potvrdio pogodak.
Edi Nketija, Arsenal - Sputnik Srbija, 1920, 23.06.2022
London je podeljen kao nikada do sada – zbog jednog broja
Momak koji je letos uzeo Anrijevu „četrnaesticu" uskočio je u tim ove zime umesto povređenog Gabrijela Žezusa i dostojno ga odmenio. Dao je šest golova na šest utakmica od nastavka sezone i potvrdio veliki talenat.
Arsneal je ovom pobedom zadržao pet bodova prednosti u odnosu na Mančester Siti, uz utakmicu manje.
„Građani“ su tokom popodneva pregazili Vulverhempton sa 3:0 uz četvrti het-trik Erlinga Holanda ove sezone. Norvežanin već ima 25 golova na polusezoni.