Rukometaši Srbije - Sputnik Srbija

Srbija sredila Argentince za novu pobedu na Svetskom prvenstvu

Rukometaši Srbije savladali su Argentinu u drugoj utakmici druge faze Svetskog prvenstva. Orlovi su slavili sa 28:22 i tako zadržali teoretske šanse da se plasiraju u četvrtfinale, mada je pitanje koliko je to sve realno. Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
U svakom slučaju važna pobeda za Srbiju koja se vratila na najveću scenu i želi ponovo da zaradi respekt ostalih reprezentacija i rukometnog sveta. Posle pobede nad Katarom, ovo je novi trijumf Orlova u Katovicama.
Srbija se sada dovela u situaciju da mora da pobedi i Holandiju (ponedeljak), ali ni to nije garancija da se na planetarnoj smotri završi među osam najboljih reprezentacija sa šest osvojenih bodova.
Orlovima je neophodno da Norveška i Holandija savladaju Nemačku, čime bi se napravio krug od tri selekcije sa po šest bodova (Srbija, Holandija i Nemačka), te bi u narednu fazu takmičenja išla reprezentacija sa najboljom gol-razlikom.
Mogla je gol-razlika na ovoj utakmici da bude i ubedljivija na strani Srbije.
Prvo poluvreme nije bilo najsjajnije za našu ekipu, ali su u nastavku izabranici Tonija Đerone zaigrali bolje i slavili sa šest golova prednosti.
U drugom poluvremenu na gol je stao Dejan Milosavljev i odmah je napravio razliku sa šest odbrana, zaista je bio fenomenalan što i priliči jednog od najboljih golmana sveta.
Mora se reći da je sudijski dvojac iz Alžira pravio mnogo grešaka, pa da je suđenje bilo na većem nivou možda bi i pobeda Orlova bila ubedljivija.
Najefikasniji u našem timu bili su Radivojević sa šest, Milosavljević i Orbović sa po četiri data gola.
Videćemo i da li će Orlovi uspeti barem do kvalifikacija za Olimpijske igre.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
17:01 21.01.2023
KRAJ
Pobeda Srbije 28:22!
16:52 21.01.2023
55' – 25:18
Srbija ide ka pobedi i to je jasno, samo je pitanje kolika će razlika biti, a važno je da bude što veća.
16:46 21.01.2023
49' – 22:17
Sudije iz Alžira imaju neke čudne odluke, ali nama je najvažnije da Srbija pobedi i to sa što većom razlikom.
16:38 21.01.2023
42' – 19:13
Sreća pa je ovo sport u kom ne igra Lionel Mesi, pa je tako našim igračima mnogo lakše i zato vode sa 19:13.
16:31 21.01.2023
38' – 16:11
Radivojević je postigao gol iz penala, važna je i gol-razlika, da naši igrači slave što većom razlikom.
16:27 21.01.2023
34' – 15:10
Odbrana Milosavljeva pa gol Vanje Ilića, Orlovi hvataju zalet i igraju onako kkao su želeli od samog starta.
16:24 21.01.2023
31' – Meč je nastavljen
Dodić je otvorio drugo poluvreme golom, važno je da on bude u igri i oseti Svetsko prvenstvo - 13:10
16:08 21.01.2023
30' – Poluvreme
Posle prvog dela igre rezultat je 12:10, a kako su Orlovi odigrali suštinski mogu da budu i zadovoljni rezultatom.
16:06 21.01.2023
29' – 10:10
Radivojević je pogodio sa penala, bliži se kraj prvog poluvremena.
16:02 21.01.2023
Umalo tuča
Zakuvao je sve Bonano, došlo je do guranja igrača Marsenića i Simoneta, ali se gužva brzo raščistila. Moglo je da bude baš nezgodno. Marsenić je dobio dva minuta, kao i Simonet zbog guranja Marsenića. Sreća pa nije došlo do ozbiljnijeg obračuna. Potom još jedan igrač Argentine dobija isključenje.
15:58 21.01.2023
25' – 8:9
Argentinci su uspeli da uštopuju naš napad, ne deluje to moćno kao prethodnih utakmica, a sve to daje rezultat da Argentina vodi.
15:53 21.01.2023
21' – 8:8
Ispustila je Srbija prednost, ne gledamo baš previše kvalitetan rukomet u Katovicama i možemo da kažemo da se Orlovi muče.
15:49 21.01.2023
17' – 7:5
Marsenić je izborio sedmerac, ulogu izvođača uzeo je Bogdan Radivojević i realizovao je za prednost Orlova od dva gola razlike.
15:43 21.01.2023
13' – 5:5
Lombardi je pogodio sa desnog krila, Srbija je povela dva razlike, ali je dopustila Argentincima lako da se vrati u igru
15:38 21.01.2023
8' – 4:3
Ilić je doneo gol Orlovima koji ne blistaju, ali vode posle gola Vorkapića.
15:35 21.01.2023
5' – 1:2
Bar je odrbranio, usledila je kontra i Argentina je povela sa 2:1. Pre toga su promašili Đorđić i Orbović.
15:33 21.01.2023
3' – 1:0
Posle par napada bez realizacije, Orbović je pogodio sa pozicije desnog beka.
15:30 21.01.2023
1' – Utakmica je počela
Počeo je duel Srbije i Argentine, Orlovi traže pobedu i to što ubedljiviju.
15:16 21.01.2023
Računica
Srbija se sada dovela u situaciju da mora da pobedi i Argentinu (subota, 15.30) i Holandiju (ponedeljak), selekcije koje nisu rukometne sile, ali ni to nije garancija da se na planetarnoj smotri završi među osam najboljih reprezentacija sa šest osvojenih bodova.
Orlovima je neophodno da Norveška i Holandija savladaju Nemačku, čime bi se napravio krug od tri selekcije sa po šest bodova (Srbija, Holandija i Nemačka), te bi u narednu fazu takmičenja išla reprezentacija sa najboljom gol-razlikom. Samim tim, Srbiji je neophodno i da potencijalne pobede nad Argentinom i Holandijom bude sa što više golova razlike.
15:14 21.01.2023