Ako Novak pobedi, tek će ga čekati zvižduci – Rus i Rune zakazali spektakl

© AP PhotoAleks De Minor
Aleks De Minor - Sputnik Srbija, 1920, 21.01.2023
Pred domaćom publikom uz glasno navijanje Aleks De Minor, australijski teniser, ubedljivo je savladao Benžamina Bonzija iz Francuske rezultatom 7:6, 6:2, 6:1 i u osmini finala igraće protiv boljeg iz duela Novak Đoković – Grigor Dimitrov.
U osminu finala plasirao se i Rus Andrej Rubljov koji je zakazao spektakl sa Holgerom Runeom
Odlični Aleks De Minor od početka je kontrolisao meč i u prvom gemu uspeo da Bonziju oduzme servis gem. Francuz je posle nekoliko gemova uspeo da vrati brejk, ali je potom usledila i još jedna razmena brejkova u završnici seta zbog čega se otišlo u taj-brejk u kom Australijanac protivniku nije dozvolio nijedan poen.
U drugom setu dopustio je De Minor još jednom protivniku da mu odzme servis, ali je on sa druge strane vratio sa dva brejka i rutinski priveo set kraju.
Odličnu igru preneo je i u treći set u kom Bonzi više nije imao nikakav odgovor ni rešenje. Australijski navijači bili su veliki vetar u leđa svom predstavniku pa je jasno da Novaku Đokoviću neće biti lako u narednom kolu ukoliko savlada Dimitrova.
Svi odigrani mečevi u dnevnom terminu završeni su ubedljivom pobedom, a prvi na terenu bio je Andrej Rubljov. Ruski teniser odigrao je odličan meč protiv Danijela Evansa i savladao ga rezultatom 6:4, 6:2:6:3.
Jedinu „krizu“ Rubljov je imao u trećem setu kada je Evans imao tri brejk lopte koje bi ga vratile u meč, ali Britanac ih nije iskoristio i Rus je mogao mirnije da uđe u završnicu i obezbedi osminu finalu.
U tom meču čeka ga sjajni Holger Rune koji je takođe bez izgubljenog seta savladao Uga Imbera rezultatom 6:4, 6:2, 7:6.
Franucuz je Runeu uspeo da oduzme samo jedan servis gem, dok je mladi Danac dominirao tokom celog meča i opravdao ulogu favorita.
► Pogledajte novu epizodu emisije Miljanov korner.