Luka Vildosa - Sputnik Srbija

Zvezda ispustila Žalgiris usred Litvanije – velika pobeda prošla kroz prste

Košarkaši Crvene zvezde bili su nadomak velike pobede na gostovanju protiv Žalgirisa, ali su pali u poslednjem minutu. Edgaras Ulanovas je rešio susret, a crveno-beli izgubili od direktnog protivnika za TOP 8 fazu - 71:66. Utakmicu ste mogli da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Ulanovas je pogodio dve trojke u poslednjem minutu, Zvezda nije izdržala posle preokreta koji je napravila i ispustila je veliku pobedu kroz prste. Crveno-beli će imati za čim da žale.
Mogli su lako do trijumfa.
Ovako, ne samo da su izgubili, nego su izgubili većom razlikom nego što su savladali Žalgiris u Beogradu, što znači da sada litvanski tim ima i bolji međusobni skor od beogradskog sastava.
Sve do tri-četiri minuta pre kraja delovalo je da Zvezda ide ka pobedi, odlično su igrali Luka Vildosa i Filip Petrušev, pridruživao im se Luka Mitrović, ali... Žalgiris je iskoristio domaći teren, pogodio važne trojke, napravio seriju 13-0 i tu je utakmica bila odlučena.
Najefikasniji kod Žalgirisa bio je upravo Ulanovas sa 13 poena, pet skokova i šest asistencija. Kod Zvezde je Filip Petrušev ubacio 16, a Nemanja Nedović 11 poena.
Utakmica je imala takav tok da je Žalgiris vodio na poluvremenu sa osam razlike, Zvezda je potpuno podbacila u prvih 20 minuta. Potom je Ivanovićev tim preuzeo dirigentsku palicu, diktirao ritam, došao nadomak pobede, a onda se dogodio Ulanovas.
Dve trojke i tako je zapalio Žalgirio arenu, kao i snove crveno-belih da mogu do pobede.
Zvezda je sada na skoru 10-10, a Žalgiris na 12-8.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
20:46 20.01.2023
KRAJ
Poraz Crvene zvezde.
20:42 20.01.2023
Nova trojka
Ulanovas je dao novu trojku i sada je 70:64.
20:39 20.01.2023
Poslednji minut
Trojka Ulanoasa - 67:64
20:36 20.01.2023
38' – Drama u Kaunasu
Zvezda ima šansu da slavi, vodi sa 64:61, biće ovde mnogo neizvesnosti do kraja. Potom Dimša daje trojku i nerešeno je - 64:64
20:27 20.01.2023
36' – Vildosa!
Sjajan ofanzivni skok Petruševa, a onda i koš Vildose - 57:64! Crveno-beli sve bliži pobedi!
20:23 20.01.2023
33' – Mitrović!
Sjajan koš Mitrovića u poslednjoj sekundi napada, pa Crvena zvezda vodi sa 60:55 na oko sedam minuta pre kraja utakmice.
20:19 20.01.2023
32' – Trojka Petruševa!
Počela je poslednja četvrtina i to trojkom Petruševa - 53:59!
20:14 20.01.2023
30' – Zvezda ima šansu da pobedi
Zvezda definitivno ima šansu da pobedi u Kaunasu. Poveli su crveno-beli posle koša Petruševa, a u poslednju četvrtinu ulaze sa rezultatom 50:56. Velika je ovo prilika za crveno-bele da nadigraju direktnog konkurenta za TOP 8.
20:07 20.01.2023
26' – Mnogo nervoze
Zvezda je u ovim momentima mogla bolje, ali nije iskoristila do kraja svoje šanse. Svakako je u pitanju utakmica koju crveno-beli mogu da dobiju.
20:02 20.01.2023
24' – 42:41
Zvezda je napravila seriju trojki, pogodili su Vildosa pa Nedović i sada je egal.
20:00 20.01.2023
22' – Nedović!
Jako bitan koš Nedovića, sada Zvezda kasni tri poena, ali pogađa Ulanovas - 40:35
19:58 20.01.2023
21' – Meč je nastavljen
Utakmica je nastavljena, Nedović i Vildosa su zajedno u timu, a Bentil pogađa novu trojku - 38:33.
19:43 20.01.2023
20' – Poluvreme
Kada se sve sabere i oduzme posle prvih 20 minuta Žalgiris zasluženo vodi, Zvezda igra konfuzno, muči se u napadu, ide na individualna rešenja. Na kraju 38:30 na poluvremenu.
19:32 20.01.2023
16' – Vraća se Zvezda
Spustili su crveno-beli na šest razlike, trojku je pogodio Bentil i sada sve izgleda bolje po Zvezdu - 30:24
19:28 20.01.2023
14' – Polonara dominira
Italijan je trebalo da dođe u Crvenu zvezdu, ipak je završio u Kaunasu i sada upravo protiv crveno-belih daje dobar doprinos - 30:18. Osam poena dao je Polonara posle ulaska u igru.
19:25 20.01.2023
12' – 20:16
Petrušev je uspeo da pogodi i spustio je razliku na samo četiri poena, Kuzmić ga je sjajno proigrao posle kratkog otvaranja.
19:21 20.01.2023
10' – Kraj prve četvrtine
Nedović nije baš raspoložen za igru, Zvezda se muči u napadu, a prvu deonicu Žalgiris privodi kraju sa 20:14. Po rezultatu se vidi da domaći igraju bolje pre svega u odbrani.
19:15 20.01.2023
7' – 14:9
Nekoliko napada je Zvezda prosula, promašili su Nedović i Mitrović ispod obruča, a malo je i sudijski kriterijum naklonjen domaćinu.
19:09 20.01.2023