Dekijeva „noćna mora“ u 101. minutu produbila probleme

© Sputnik / Lola ĐorđevićTrener Crvene zvezde Dejan Stanković
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković - Sputnik Srbija, 1920, 17.01.2023
Fudbaleri Sampdorije doživeli su četvrti poraz u poslednjih pet utakmica i ostaju i dalje u zoni ispadanja sa devet bodova, sedam daleko od sigurne zone u Seriji A. Ekipa Dejana Stankovića poražena je na gostovanju od Empolija (1:0), a Stanković je bio vrlo ljut na sudije posle svega.
Vrhunac drame dogodio se u dubokoj nadoknadi meča, u sedmom minutu Omar Koli je postigao pogodak za 1:1, koji je posle duge provere VAR sistemom poništen, pa je Sampdorija u 101. minutu ostala bez boda zbog igre rukom Manola Gabijadinija.
Videlo se da je iskusni napadač napravio pokret rukom ka lopti, ali je ostalo veliko pitanje da li je trebalo prethodno da se dosudi penal za Samp kada je baš Gabijadini oboren.
Stigao je poziv iz VAR sobe, posle kojeg je gol bio poništen, nakon čega su usledili burni prostesti igrača i klupe Sampdorije, jer ako je gol već poništen, utisak je i da je Sampdoriji onda u tom slučaju trebalo dati penal, ali do toga nije došlo.
Sudija Alberto Santoro gledao je snimak dok su igrači oba tima galamila na njega.
Stanković je bio besan i nije skrivao frustraciju prema sudiji posle sudijskog zvižduka.
Sampdorija je pretposlednja na tabeli sa devet osvojenih bodova. Problemi Sampdorije su sve dublji.