„Vaterpolo“ u Bergamu i Monte Karlu, dve utakmice – 18 golova

© Sputnik / Lola ĐorđevićFudbalska lopta
Fudbalska lopta - Sputnik Srbija, 1920, 15.01.2023
Da li se u Bergamu i Monte Karlu igrao vaterpolo ili fudbal? Retko se viđaju takve utakmice jer je Atalanta nadgrala Salernitanu sa 8:2, a Monako Ajačio sa 7:1.
Dakle, na dve fudbalske utakmice palo je ukupno 18 golova.
Atalanta je održala čas fudbala Salernitani, a interesantno je da je posle 10 minuta igre bilo 1:1 posle golova Boge i Dije.
Ali, onda je usledila kanonada i do poluvremena je bilo 5:1. Golove su redom davali Lukman, Skalvini, Kompmajners i Hojlund, tako da je Salernitana već tada bila nokautirana.
Do kraja su golove još dali ponovo Lukman, pa Ederson i na kraju Zortea za više nego ubednjivih 8:2.
Slična priča viđena je i u Monte Karlu gde je Monako na poluvremenu vodio 5:1, a Visam Ben Jeder uspeo je već tada da upiše het-trik. Bio je strelac u 21, 28. i 35. minutu, a kod drugog gola asistent mu je bio Rus Aleksandar Golovin.
Do kraja meča pečat je stavio Bril Embolo sa dva pogotka.