Svetsko prvenstvo otvoreno pobedom Francuske nad domaćinom

© AFP 2023 / JANEK SKARZYNSKIFrancuska-Poljska
Francuska-Poljska - Sputnik Srbija, 1920, 11.01.2023
Svetsko prvenstvo u rukometu otvoreno je pobedom reprezentacije Francuske nad selekcijom domaćina Poljske rezultatom 26:24.
Selekcije grupe B otvorile su Svetsko prvenstvo, a meč je startovao prilično ujednačeno.
Poljaci su uspeli da se vrate posle dva gola zaostatka, ali od izjednačenja u 15. minutu kao da su stali, dok su Francuzi znatno pojačali ritam. Imali su Francuzi i tri gola prednosti, da bi se Poljska približila na kraju prvog poluvremena na samo gol zaostatka.
Rukometaši Francuske ponovo su bolje otvorili poluvreme, ali opet su se vratili Poljaci i stigli do izjednačenja.
Na 12 minuta do kraja utakmice rezultat je bio izjednačen, ali Francuzi daju tri gola za tri minuta i bolje ulaze u završnicu prvog susreta na Svetskom prvenstvu. Poljaci su uspeli da smanje prednost, ali Francuska je pojača odbranu,a na drugoj strani postigla još jedan pogodak.
Najefikasniji u timu Francuske bio je Mem sa šest pogodaka, ali je najveću razliku napravio sjajni golman Žerar koji je upisao čak edvet intervencija.
U timu Poljske sa šest pogodaka najbolji je bio Šićko.
U grupi B sa reprezentacijama Francuske i Poljske nalaze se još i selekcije Saudijske Arabije i Slovenije.
► Pogledajte novu epizodu emisije Miljanov korner.