Košarkaš Crvene zvezde Filip Petrušev - Sputnik Srbija

Petrušev utišao Valensiju za važan „brejk“ Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Valensiju u okviru 17. kola Evrolige sa 77:75 (24:19, 23:23, 14:16, 16:17) i stigli do devete pobede u elitnom takmičenju, važnog „brejka“ imajući u vidu kadrovsku situaciju u kojoj se nalaze.
U odsustvu četvorice važnih igrača (Kampaco, Vildosa, Martin i Ivanović), Filip Petrušev je bio taj koji je preuzeo glavnu rolu na ovom meču i odveo ekipu do značajne pobede. Imao je 25 poena i devet skokova, a sjajno ga je pratio i Nemanja Nedović sa 19 koševa i osam asistencija.
Sa deset poena na startu sjajni Filip je nosio Zvezdu do odsudne prednosti na kraju prve četvrtine kada je tim Duška Ivanovića igrao solidno i čini se baš tu trasirao sebi put ka konačnom trijumfu - 24:19.
U drugom periodu Zvezda je dugo bežala Valensiji, a „odlepila“ se sa dve vezane trojke Džona Holanda na 41:34 tri minuta pre kraja. Ipak, posle tajm-auta domaćin je prišao na 42:44, ali je beogradski klub otišao na pauzu sa pet poena razlike – 47:42.
Održavali su crveno-beli prednost od pet poena dugo tokom treće četvrtine. Valensija je preko raspoloženih Džonsa i Radeboa prilazila nekoliko puta na poen zaostatka, ali nikako nije mogla da pređe tu granicu pa su crveno-beli u poslednju četvrtinu ušli sa tri poena razlike – 61:58.
Zapravo nisu domaćini uspeli da prestignu vođstvo crveno-belih nijednom na ovom meču iako su stalno bili tu negde. U poslednjoj četvrtini opet je Petrušev bio taj koji je nosio Zvezdu sa nekoliko vezanih poena do činilo se odsudne prednosti (72:63), na tri minuta pre kraja, ali se uporni domaćin nije predavao.
Uspela je Valensija da uvede meč u napetu završnicu, ali Zvezda nije dozvolila da joj se pomnovi Barselona pa je u uzbudljivom finišu posle penal-završnice odnela vrednu pobedu - 77:75.
Inače, utakmica nije bila preterano kvalitetna, a pamtiće se i po tome što je Dalibor Ilić odigrao prve evroligaške minute za crveno-bele.
Plasman obezedio Sofascore
Direktan prenos meča pratite na Sputnjiku:
22:39 06.01.2023
40' – Kraj utakmice!
Vredna pobeda crveno-belih u napetoj završnici.
22:36 06.01.2023
40' – Džons
Ubacuje dvojku, Valensija na jedan razlike - 73:74. Do kraja 11,8 sekundi.
22:35 06.01.2023
40' – Nedović
Pogađa dva slobodna bacanja za 74:71. Tajm-aut Valensija, do kraja još 24 sekunde.
22:24 06.01.2023
40' – Drama
Prepelič je ubacio tri slobodna bacanja i smanjio prednost Zvezde na 71:72. Još 30 skeundi do kraja, drama u Valensiji.
22:18 06.01.2023
39' – Valensija
Za samo 30 sekundi domaćin pravi seriju od 5:0 pa Duško Ivanović mora da traži tajm-aut jer je rezultat 72:68.
22:15 06.01.2023
38' – Petrušev
Opet sjajno pogađa preko dva igrača Valensije u reketu, Zvezda je pred pobedom - 72:63.
22:14 06.01.2023
37' – Petrušev
Sjajno je navukao Dubljevića imaće i dodatno slobodno bacanje. Zvezda vodi sa 70:63.
22:08 06.01.2023
34' – Koraci
Od strane Amerikanca Harpera. Nekoliko neiskorišćenih napada na obe strane, pa Zvezda na tajm-aut ide sa tri poena razlike - 65:62.
22:01 06.01.2023
31' – Nedović
Sjajna serija crveno-belih od 4:0 za vođstvo od 65:58.
21:58 06.01.2023
30' – Kraj treće četvrtine!
Zvezda uspeva da održi prednost u jednoj divljoj i nimalo lepoj utakmici. Crveno-beli u poslednju četvrtinu ulaze sa tri poena razlike - 61:58.
21:48 06.01.2023
27' – Nedović
Izjednačila je Valensija, a onda uzvratio trojkom bek Zvezde za novo vođstvo - 56:53.
21:42 06.01.2023
25' – Lazarević
Pogađa za tri poena, Zvezda drži prednost na startu drugog poluvremena - 53:48.
21:21 06.01.2023
20' – Kraj prvog poluvremena!
Zvezda vodi sa 47:42, a najefikasniji je Filip Petrušev sa 16 poena i tri skoka.
21:16 06.01.2023
19' – Džons
Brzo se istopila prednost Zvezde, Valensija je serijom od 6:0 prišla na 42:43.
21:11 06.01.2023
17' – Holand
Druga vezana trojka, Zvezda ima najveću prednost na utakmici 41:34.
21:07 06.01.2023
15' – Holand
Važna trojka za crveno-bele koji vode sa 38:34. Tajm-aut za klupu Valensije.
21:00 06.01.2023
12' – Lazić
Opet je Zvezda naivno omogućila rivalu tri slobodna bacanja za 29:30, ali je Branko Lazić trojkom na drugoj strani povećao na 33:29 za crveno-bele.
20:53 06.01.2023
10' – Kraj prve četvrtine!
Nedović pogotkom za dva poena stavlja tačku na odličnu deonicu crveno-belih. Zvezda ima pet poena prednosti (24:19). Petrušev je najefikasniji sa deset poena.
20:49 06.01.2023