Monako video rusku magiju i prvi gol u 2023. godini

© AFP 2023 / VALERY HACHEAleksandar Golovin
Aleksandar Golovin - Sputnik Srbija, 1920, 01.01.2023
Andrej Golovin prvi je ruski fudbaler koji se upisao u strelce u novoj godini. Plejmejker Monaka doneo je „Kneževima“ premijerni trijumf u 2023. na utakmici 17. kola protiv Bresta (1:0).
Igrao se 54. minut kada je ruski reprezentativac prihvatio pas Kamare i posle sjajnog driblinga kojim se otarasio čuvara šutirao sa oko 20 metara pored nemoćnog golmana gostiju, Holanđanina Bizota.
Projektil ruskog čarobnjaka ispostavio se kasnije kao pogodak odluke.
Monako se ovim trijumfom probio na deobu pozicije broj tri sa realnim šansama da napadne plasman u Ligu šampiona u nastavku sezone.
Golovin, nekadašnji fudbaler CSKA, stigao je do četvrtog pogotka u Ligi 1, u sezoni u kojoj je zabeležio isto toliko asistencija na 16 nastupa za popularne „Kneževe“.