Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija

Partizan srušio šampiona Evrope – pobeda iz snova za prekid crne-serije!

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Anadolu Efesa rezultatom 82:79 (14:10, 14:27, 25:17, 29:25) u 14. kolu Evrolige kao domaćini u beogradskoj Areni. Crno-beli su se konačno vratili pobedama posle serije poraza kako u Evroligi tako i u ABA ligi.
Posle niza od šest poraza, Partizan se vratio na najbolji mogući način, pobedom nad aktuelnim šampionom Evrolige!
Od samog početka crno-beli su se hrabro borili i pokazivali ogromnu želju iako nisu briljirali ni odbrana ni napad. Usledili su problemi u drugoj deonici kada se turski tim potpuno probudio i krenuo da koristi svaki napad.
Imali su košarkaši Efesa devet poena prednosti, ali je odbrana Partizana podignuta na viši nivo u drugom poluvremenu. everovatnu energiju pokazali su Matijas Lesor i Dante Egzum.
Uprkos tome što je Rodrig Bobua ubacio do kraja čak 30 poena i Ante Žižić 20, u ključnim trenucima u samoj završnici važnu trojku Džejms Naneli.
Kevin Panter kapitenski je podigao energiju i samopouzdanje ekipi u drugom poluvremenu kada je vezao nekoliko sjajnih napada, a do kraja je postigao 18 poena kao i Naneli i Egzum.
Dramatična je bila završnica utakmice u Beogradu jer je na oko 15 sekundi do kraja Partizan imao četiri poena prednosti, kada je Efes upisao lake poene. Micić je potom poslao Nanelija na liniju slobodnih bacanja, a potom je ponovo turski tim lako i brzo postigao trojku.
Panter je stavio tačku posle dva uspešna slobodna bacanja. Efesu je ostalo tri sekunde do kraja, ali se dobro postavila odbrana crno-belih koja turskoj ekipi nije ni dozvolila da izvede loptu.
Pobeda nad Efesom je peta pobeda Partizana od početka Evrolige, a beogradskom timu sada može da padne kamen sa srca posebno zbog toga što je izboren trijumf posle teške i napete završnice.
Crno-beli su prethodno nizali poraze u utakmicama u kojima su u završnici imali i prednost ili bili blizu preokreta.
Željko Obradović Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 11.12.2022
Novi poraz crno-belih: Partizan pao posle drame u Stožicama!
22:23 16.12.2022
40’ – Kraj! Partizan pobedio šampiona Evrope
Danston pogađa i crno-beli imaju samo poen prednosti. Naneli kada je najvažnije pogađa trojku! Ovo je bio ključan napad za crno-bele!
Brze poene daje turski tim. Odmah potom prave i faul, Vasa zatim i drugi zaredom i šalje Nanaelija na liniju slobodnih bacanja. Drama dostiže vrhunac jer Efes pogađa trojku!
Panter precizan oba puta sa linije slobodnih bacanja! – 82:79
22:12 16.12.2022
39’ – Dramatično
Odbranio se Partizan, ali potom gubi loptu i Efes upisuje lake poene. Egzum se probija i vraća četiri poena prednosti. – 75:71.
22:09 16.12.2022
38’ – Egzum!
Žižić upisuje lake poene, a Egzum pravi grešku u koracima. Međutim brani se Partizan, a onda Egzum pogađa pod faulom! – 73:69.
22:06 16.12.2022
37’ – Vodi Partizan
Jako važan šut pogađa kapiten Panter! – 70:67.
22:04 16.12.2022
36’ – Partizan je budan!
Konačno Naneli pogađa prvu trojku posle prve četvrtine! Vodi Partizan! – 68:67.
35’ – Napeto!
Vasa iz velike daljine pogađa trojku, a onda Lesor sjajan na zakucavanju. Konačno je Boboa promašio! – 65:67.
22:02 16.12.2022
34’ – Panter čuva Partizan
Panter precizan posle defanzivnog skoka Trifunovića. Efes ne koristi napad, dobro se odbranio Partizan, a onda je Micić napravio faul – 63:64.
21:57 16.12.2022
32’ – Bore se crno-beli
Naneli pogađa za dva poena! Međutim, ne maši Boboa...
Egzum nastavlja seriju dobrih napada Partizana, a Papapetru šalje Micića na liniju slobodnih bacanja– 57:61.
21:53 16.12.2022
31’ – Počinje poslednja deonica
Boboa je ostao sam i ljuti Željko Obradović odmah traži tajm-aut – 53:54.
21:50 16.12.2022
30’ – Vratio se Partizan!
Micić pogađa trojku preko Ledeja, a onda Panter upisuje poene uz faul Žižića. Partizan je smanjio prednost Efesa na samo dva poena! Turski tim gubi loptu, a onda crno-beli dobijaju tri slobodna bacanja.
Egzum pogađa sva tri puta, a Boboa pogađa na samom kraju četvrtine – 53:54.
21:44 16.12.2022
29’ – Lesor!
Dobra sekvenca crno-belih! Lesor je najviše zaslužan za to što se Partizan približio na minus pet – 44:49.
21:42 16.12.2022
28’ – Ne može Partizan da se približi
Panter krade lopte i upisuje poene, ali onda Egzum pravi faul. – 40:49.
21:41 16.12.2022
26’ – Nema trojke
Ledej ostaje potpuno sam, ali maši šut za tri. – 38:46.
21:34 16.12.2022
24’ – Lesor pogađa i pravi faul
Karakteristično u svom stilu Lesor upisuje lake poene zakucavanjem, ali potom kada je Partizan mogao da se vrati Matijas pravi faul u napadu. – 34:41.
21:33 16.12.2022
23’ – Partizan i dalje u zaostatku
Još jednom je precizan Ledej, ali loše se brane crno-beli – 32:41.
21:30 16.12.2022
21’ – Počinje treća deonica
Ledej otvara treću četvrtinu, ali Bobua upisuje 15. poen – 30:39.
21:13 16.12.2022
20’ – Kraj prvog poluvremena
Lesor je upisao svoje prve poene, a za kraj deonice Micić pogađa uz zvuk sirene – 28:37.
21:09 16.12.2022
18’ – Budi se Panter
Naneli je precizan sa linije slobodnih bacanja i prekida niz promašaja Partizana. Egzum pravi faul nad Micićem. Konačno, prve poene upisuje kapiten crno-belih Kevin Panter, ali loša odbrana i mnogo prostora za Žižića – 24:30.
21:04 16.12.2022
17’ – Partizan stao
Smailagić gubi loptu i pravi prekršaj! Efes ima sve veću prednost– 18:26.
21:03 16.12.2022
16’ – Partizan stao
Žižić pogađa sa linije slobodnih bacanja i povećava prednost turskog tima. Egzum ne pogađa za tri – 18:23.