Luka Vildoza - Sputnik Srbija

Zvezda ostala bez goriva – Beron za poraz Ivanovićeve „kaznene ekspedicije“

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpije Milano u okviru Evrolige u Pioniru sa 71:67. Nije uspela ekipa Duška Ivanovića da nastavi niz pobeda, odigrala je sa manjkom energije i doživela je prvi poraz pod ovim trenerom. Utakmicu ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
Nekako je italijanski tim sve vreme vodio, davao šanse Zvezdi da preokrene, ali se to nije dogodilo.
Pre svega zato što je bivši košarkaš Crvene zvezde Bili Beron ubacio trojku u poslednjem minutu. Da je Zvezda pobedila povezala bi i sedmu pobedu u Evroligi, a ovako je Olimpija došla do pobede posle čak devet vezanih poraza.
U ekipi Crvene zvezde najbolji je bio Filip Petrušev sa 20 poena i 11 skokova, dok je Luka Vildoza ubacio 16 poena.
Bili Beron je rešio duel i završio je meč sa 19 poena.
Olimpija je napravila 10 razlike u prvoj deonici, kasnije je Zvezda polako topila prednost, ali nije uspela da preokrene. Neka promašena slobodna bacanja su bila jako važna za ovakav ishod.
A, stigao je igrače Zvezde i umor.
Prvi poraz Crvene zvezde pod vođstvom Duška Ivanovića.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
20:56 15.12.2022
KRAJ - 67:71
20:54 15.12.2022
Zvezda pred porazom - 67:71
Čeka se konačni rezultat, četiri sekunde do kraja.
20:52 15.12.2022
40’ – Trojka Nedovića!
Kakva trojka u poslednjem minutu - 67:69
20:50 15.12.2022
40’ – Trojka Berona
Bivši košarkaš Crvene zvezde Bili Beron ubacio je važnu trojku za svoj tim - 64:69
20:47 15.12.2022
39’ – Fauliran Petrušev
Olimpija vodi 66:62, a Petrušev je fauliran i imaće dva slobodna bacanja. Sada je 64:66!
20:45 15.12.2022
38’ – Serija crveno-belih!
Evo poslednje šanse za Zvezdu! Nedović je pogodio uz faul – 62:66. Može li tim Duška Ivanovića do ogromnog preokreta?
20:39 15.12.2022
36’ – Zvezda gubi 11 razlike
Vildoza je pogodio trojku, ali je onda u narednom napadu Hajns zaustavio Argentinca – 55:66. Može to da se stigne.
20:34 15.12.2022
33’ – Muče se crveno-beli
Iako su spustili na osam razlike i imali su napad, Zvezda se muči i ne uspeva da uhvati priključak. Olimpija beži na 59:49.
20:25 15.12.2022
30’ – Zvezda ima šansu
Iako ne igra na vrhunskom nivou, Crvena zvezda ima šansu za pobedu na ovoj utakmici. Tražiće crveno-beli preokret u poslednjoj četvrtini – 49:57.
20:17 15.12.2022
28’ – Zvezda propušta vozove
Prolaze vozovi za priključak, ali ih Zvezda propušta. Sada je 12 razlike, to može da se stigne i prestigne – 45:57.
20:12 15.12.2022
26’ – Dejvis muči Zvezdu
Dejvis igra odlično večeras i spolja i unutra, a Bentil daje šansu crveno-belima trojkom – 40:55.
20:07 15.12.2022
24’ – Grmi Pionir
Pionir je zagrmeo sa svih strana, povezala je Zvezda neke odbrane, a rezultat je 35:48. Vildosa se troši, Nedovića nema u igri.
20:03 15.12.2022
21’ – Odmah trojka Olimpije
Meli je otvorio drugo poluvreme trojkom, ali je odgovorio odlični Petrušev – 31:46.
19:54 15.12.2022
Strelci na poluvremenu
Kod Olimpije najviše su dali Hol 11 i Beron 10 poena. Zvezdu predvode Filip Petrušev sa devet i Luka Vildoza sa osam datih poena.
19:47 15.12.2022
20’ – Zvezda u problemu
Crvena zvezda se muči u napadu, Olimpija je potpuno prevladala, ima kvalitet i vodi sa 43:29. Ipak, Pionir i raspoložena igra nosioca mogu da promene stvari u nastavku. Zvezdaše može da hrabri dobra igra Luke Vildoze koji igra za tim i razigrava saigrače koliko je to moguće.
19:37 15.12.2022
19’ – Petrušev fauliran
Vildosa sve vidi, Petrušev je sa penala smanjio razliku na 27:36.
19:33 15.12.2022
17’ – Vildosa!
Bili Beron igra dobro u napadu, postigao je osam poena, a onda je Vildosa pogodio na drugoj strani – 24:35.
19:27 15.12.2022
14’ – Olimpija vodi dvocifrenom razlikom
Zvezda ne igra dovoljno agresivno u odbrani i to je problem, zato gosti vode sa 33:20.
19:21 15.12.2022
12’ – Nedović sjajan u prodoru
Neće ga šut, ali hoće prodor. Nedović je jako ubojit u prodoru, ali Olimpija nastavlja da pogađa trojke i sada vodi sa 31:18.
19:17 15.12.2022
10’ – Kraj prve četvrtine
Posle prvog dela igre Olimpija dobrim šutevima spolja vodi sa 26:16. Zvezda je ponovo krenula sporo utakmicu, ali ima dovoljno vremena da preokrene.