Košarkaška lopta - Sputnik Srbija

Zvezda ostvarila novu pobedu, Partizan nastavio loš niz

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su 10. pobedu pod vođstvom trenera Duška Ivanovića! U goste im je došao Žalgiris i Litvanci su osetili moć Argentinca Luke Vildoze –77:73. Partizan je sa druge strane gostovao Asvelu i doživeo novi poraz u neizvesnoj završnici – 91:87. Mečeve ste mogli da pratite uz Sputnjik.
Crvena zvezda nije ušla u meč onako dobro i sigurno kao do sada i to se osetilo na rezultatu, ali je domaći tim nošen punim Pionirom stigao do rezultata 36:37 na poluvremenu. To je crveno-belima dalo nadu da mogu do preokreta.
Najbolji pojedinci u domaćem timu po pravilu su bili Luka Vildoza i Nemanja Nedović koji su se ponovo pokazali kao odličan bekovski tandem.
Argentinac je posebno bio raspoložen, ubacio je 27 poena, a ujedno i odlučujuća slobodna bacanja za prednost od 77:73.
Odbili su crveno-beli nalete Žalgirisa i da izvuku pobedu u još jednoj neizvesnoj završnici. Vildoza je dao 27, Nedović 21, dok su kod Žalgirisa najbolji bili Evans sa 18 i Hejs sa 14.
Partizan je u meč sa Asvelom ušao sa šest poraza na poslednjih sedam utakmica u svim takmičenjima i želeo je to da ispravi po svaku cenu.
Videlo se to na startu meča, crno-beli su igrali efikasno i raspoloženo u napadu, a posle 20 minuta igre Parni valjak vodio je sa 48:47. Što ponovo pokazuje da se Partizan muči sa defanzivom.
To se nastavilo i u nastavku meča, Nando de Kolo bio je nerešiva enigma za crno-bele, pa se u poslednju deonicu ušlo sa rezultatom 73:68.
Egzum je vodio Parni valjak unapred, pomagao mu je i Zek Ledej, pa je sve dovelo do egal završnice u Lionu. Sve se rešavalo u poslednjim minutima, sekundama... Opet crno-beli tamo nisu imali koncentracije. Janis Papapetru napravio je faul na devet sekundi pre kraja, koji nije bio planiran, i tu je bio kraj.
De Kolo je završio meč sa 32 poena, dok je Dante Egzum ubacio 26 poena. Matijas Lesor je dodao 15 poena i osam skokova.
Lepi dani za Crvenu zvezdu, teško za Partizan.
Utakmice ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:03 13.12.2022
KRAJ
Novi težak poraz Partizana i to u neizvesnoj završnici – 91:87.
22:02 13.12.2022
Partizan pred porazom
Nova završnica koju Partizan gubi, ali da sačekamo.
22:00 13.12.2022
LION – 40'
Papapetru pravi faul na devet sekundi pre kraja koji nije bio planiran – 89:87.
LION – 39'
Metjuz je pogodio daleki šut, Asvel vodi sa 86:84.
21:51 13.12.2022
LION – 38'
Na tri minuta do kraja rezultat je 84:84, ovde će odlučivati jedan napad.
21:45 13.12.2022
LION – 36'
Nastavlja se drama u Lionu, rezultat na četiri minuta do kraja utakmice je 80:80. De Kolo je do sada ubacio 27 poena.
21:39 13.12.2022
LION – 33'
Potpuni egal u sudaru Asvela i Partizana, rezultat je 74:73, a najefikasniji kod crno-belih su Egzum sa 22 i Lesor sa 12 poena.
21:33 13.12.2022
LION – 30'
Posle tri odigrane četvrtine Asvel vodi sa 73:66.
21:25 13.12.2022
LION – 29'
De Kolo je raspoložen protiv crno-belih, ubacio je 18 poena, a Egzum donosi važne poene za Partizan – 68:64
21:19 13.12.2022
LION – 26'
Matijas Lesor je raspoložen da igra protiv svojih Francuza, dao je 12 poena i ostvario sedam skokova, a to je sve dovoljno za prednost Partizana od 58:57.
21:14 13.12.2022
LION – 23'
Egal na startu drugog poluvremena, nerešeno je 52:52.
21:05 13.12.2022
LION – 20'
Čeka se početak drugog poluvremena. Da vidimo koliko može Partizan.
21:01 13.12.2022
BEOGRAD – 40'
Pobeda Zvezde! Deseta od dolaska Duška Ivanovića - 77:73!
LION – 18'
Partizan vodi sa 42:41 na krilima Lesora i Egzuma!
20:41 13.12.2022
LION – 16'
I u Lionu se igra u egalu, mada je Asvel za korak ispred Partizana i vodi sa 39:37.
20:35 13.12.2022