Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Engleska - Francuska - Sputnik Srbija

Mundijal 19. dan – znamo sve parove polufinala Mundijala

U subotu su odigrana i poslednja dva četvrtfinalna duela na Svetskom prvenstvu u Kataru. Maroko je sa 1:0 savladao Portugaliju i otišao u polufinale, dok je večernji termin bio rezervisan za dvoboj Francuske i Engleske u kome je šampion sveta slavio sa 2:1. Tok mečeva mogli ste da pratite uz Sputnjik sport.
U prvom meču dana Maroko je sa 1:0 savladao Portugaliju i plasirao se u polufinale Mundijala. Zatim je Francuska u sjajnom meču bila bolja od Engleske sa 2:1.
Maroko i Kristijano Ronaldo - Sputnik Srbija, 1920, 10.12.2022
Katar 2022
Ronaldo i Portugalci idu kući – čudesni Maroko u polufinalu Mundijala!
Branilac svetske krune Francuska spremna je za dvoboj sa Englezima, za koje je selektor „trikolora“ Didije Dešan rekao da nemaju slabosti.
14:43 10.12.2022
Rezultati (subota):
/En-Nesiri 42/
/Kejn 54. penal - Čumeni 17, Žiru 78/
22:58 10.12.2022
Parovi polufinala Mundijala!
Hrvatska - Argentina (utorak, 20 časova)
Maroko - Francuska (sreda, 20 časova)
22:55 10.12.2022
 Koncert  Riblje čorbe na stadionu Tašmajdan - Sputnik Srbija, 1920, 10.12.2022
Katar 2022
„Dočeko sam, to što čekam, ide kući Dejvid Bekam“ – Bora Čorba za Sputnjik o eliminaciji Engleza
Maroko - Sputnik Srbija, 1920, 10.12.2022
Katar 2022
Pariska policija suzavcem na Marokance
22:02 10.12.2022
90'+11' – Kraj utakmice!
Pobeda Francuske od 2:1 i plasman u polufinale.
Engleska - Francuska - Sputnik Srbija, 1920, 10.12.2022
Katar 2022
Engleska se vraća kući, šampion čuva krunu – srećna Francuska slavi Lorisa i Žirua
21:51 10.12.2022
90' – Igraće se još osam minuta
Toliko iznosi nadoknada u drugom poluvremenu.
21:45 10.12.2022
84' – Promašaj Kejna!
Očajan udarac sa 11 metara, visoko preko gola. Ostaje 2:1 za Francusku.
21:42 10.12.2022
78' – Drugi penal za Englesku
Greška Tea Ernadeza, odgurnuo je s leđa Maunta nespretno i Englezi imaju šansu za izjednačenje. Opet šutira Kejn.
21:39 10.12.2022
78' – Gol za Francusku
Strelac je Olivije Žiru. Druga asistencija za Grizmana na utakmici.
21:37 10.12.2022
77' – Žiru
Kakav promašaj, tačnije odbrana Pikforda. Sjajno su kombinovali Francuzi.
21:32 10.12.2022
72' – Saka
Kakva šansa za Englesku. Šou je prošao po levom krilu, sjajno asistirao, ali Saka u trku prejako poslao loptu pored gola.
21:30 10.12.2022
70' – Megvajer
Sjajan udarac glavom između nekoliko igrača Francuske, lopta je okrznula stativu. Sreća za Francuze.
21:23 10.12.2022
63' – Otvoren fudbal
Ni jedni ni drugi ne pomišljaju da se brane. Igra se otvoreno, a Loris samo skuplja odbrane, već ih ima šest.
21:17 10.12.2022
56' – Rabio
Iznenada se našao u šansi, šutirao, ali je Pikford odlično intervenisao.
21:14 10.12.2022
54' – Gol za Englesku
Precizan je Hari Kejn. Rezultat je izjednačen na 1:1.
21:12 10.12.2022
52' – Penal za Englesku
Čuameni je oborio Saku, zaksaneli start, nema dileme. Lopta kod Harija Kejna.
21:08 10.12.2022
47' – Loris
Sjajna odbrana. Lopta je stigla do Belingema koji je odlično šutirao, ali golman Francuske sačuvao mrežu. Prethodno je Dembele dobio žuti karton zbog faula na Belingemu.
21:07 10.12.2022
46' – Počelo je drugo poluvreme
Nema izmena u ekipama.
20:51 10.12.2022
45'+5' – Kraj prvog poluvremena
Francuska vodi pogotkom Čuamenija u 17. minutu. Engleska je više napadala, ali nije stvorila mnogo prilika.
20:46 10.12.2022
45' – Igraće se još četiri minuta
Toliko iznosi nadoknada u prvom poluvremenu.
20:43 10.12.2022
43' – Grizman požuteo
Krajnje je vreme bilo, ovo mu je treći bezobrazan faul. S leđa je sapleo Vokera.