Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.

Mesijeva klasa i Emijeve čarolije za polufinale Mundijala posle penala

© AP Photo / Jorge SaenzArgentina - Holandija
Argentina - Holandija - Sputnik Srbija, 1920, 09.12.2022
U danu kada je Brazil poslat kući sa Svetskog prvenstva igrala je i Argentina protiv Holandije, a Gaučosi to sebi nisu dozvolili i plasirali su se u polufinale posle boljeg izvođenja jedanaesteraca. Nakon 120 minuta igre bilo je nerešeno - 2:2 (1:0).

Mogla je Argentina sve da reši u 90 minuta posle golova Moline i Mesija, ali je Veghorst sa dva gola doneo produžetke. Potom su se šutirali penali, Van Dajk i Berghuis nisu bili precizni (odbranio im je udarce Martinez), a odlučujući šut je pogodio Lautaro Martinez i Argentina će igrati protiv Hrvatske u polufinalu Mundijala!

Argentina je bila opasniji rival, ali nije imala konkretne šanse u prvih 30 minuta.
Sve do 35. minuta kada je Lionel Mesi majstorski povukao loptu, povezao sa golom Nahuela Molinu, a ovaj je pogodio za prednost nad Holanđanima.
© AP Photo / Ricardo MazalanArgentina - Holandija
Argentina - Holandija
Sa tim rezultatom otišlo se na poluvreme, a Argentinci su mogli i do 2:0 u prvom delu da je Mesi desnog nogom uputio snažniji udarac ka golu protivnika.
U nastavku su Holanđani nastavili sa smušenom igrom, a Argentinci su to kaznili golom u 73. minutu sa bele tačke.
Oboren je Akunja, a Mesi je postigao novi gol i odveo je Argentinu u polufinale.
Retka dobra akcija Lala rezultirala je golom, a strelac je bio Veghorst glavom za 2:1 u 83. minutu. Time je samo najvio triler, pa je u 100. minutu posle veoma lukavog slobodnog udarca poravnao na 2:2 i odveo meč u produžetke.
Kasnije je sve stiglo do penala. A tamo je junak bio golman Argentine Emilijano Martinez sa dva odbranjena penala.