Partizan i Zvezda - Sputnik Srbija

Klackalica je „pala“ na crveno-belu stranu – Zvezda bolja od Partizana u evroligaškom derbiju!

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u prvom ovosezonskom večitom derbiju u Evroligi rezultatom 76:73 trojkom Nemanje Nedovića na dve sekunde do kraja duela koji je obeležen velikim brojem promena u vođstvu, serijama poena na obe strane i veoma dinamičnom igrom.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nedović sa 20 poena, Luka Vildosa je dodao 14 uz važne poene u finišu i šest asistencija, dok je dvocifreni učinak sa klupe zabeležio Filip Petrušev sa deset ubačenih poena.
Na drugoj strani Kevin Panter je imao 15 poena, Jam Madar je završio duel sa jednim manje, Janis Papapetru je imao 13, a Matijas Lesor 11 poena i deset skokova.
Partizan je iznenadio Zvezdu na startu utakmice veoma agresivnom igrom u odbrani, visok presing je odsekao linije igre u gostujućem timu koji je za sedam minuta igre ubacio svega četiri poena.
Trojkom Pantera iz kontranapada crno-beli su stigli do prve dvocifrene prednosti na tri i po minuta do kraja prve četvrtine (16:4), ulazak Vildose je na tren podigao ritam igre Zvezde, ali je Partizan ponovo dodao gas i uvodni kvartal je završio sa vođstvom od 20:11.
Briljantan je u timu Željka Obradovića bio centar Lesor sa sedam poena i osam skokova, od toga je čak šest uhvatio pod obručem rivala, a koliko je nervoze bilo svedoči i činjenica da je viđen tek samo jedan dobar šut za tri poena.
© Sputnik / Lola ĐorđevićPartizan i Zvezda
Partizan i Zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 08.12.2022
Partizan i Zvezda
Petrušev je odlično otvorio drugu deonicu za Zvezdu, nesportski faul Brodzijanskog je dozvolio gostima da se dodatno približe što su i učinili posle novih poena Nedovića, smanjivši razliku na samo tri poena (22:19).
Minut odmora za Obradovića nije delovao, Petrušev je trojkom izjednačio, a posle kontranapada Martin zakucavanjem preokrenuo rezultat u korist Zvezde, u momentima kada Partizan, uprkos nastavljenoj dominaciji Lesora pod obručem rivala, nije uspevao da pronađe pravi put do koša.
Rasplamsala se igra na obe strane, igralo se poen za poen, Zvezda je čuvala prednost, a na krilima sjajnog Nedovića koji je i asistirao i pogađao na poluvreme je otišla sa prednošću od 40:33.
Upravo je Nedović sa devet poena bio najbolji u gostujućoj ekipi, dok je istovetan broj poena u timu Partizana imao Panter.
Uz nervozu je krenulo i drugo poluvreme, Partizan je ponovo bio agresivan, ali je i Zvezda podigla nivo odbrane i nije dozvoljavala lake poene, a umesto koševa nizali su se prekršaji na obe strane.
Trojka Madara je najavila bolju igru Partizana, Lesor je imao šansu i da izjednači, ali je na njegov promašaj odgovorio Vildosa i održao razliku za Zvezdu.
Još jednu šansu je propustio Partizan, ali nije drugu, Madar je ukrao loptu i lako pogodio za izjednačenje (44:44), pošto je Zvezda bez Nedovića na parketu za pet minuta ubacila samo četiri poena.
Lesor je sa penala doneo vođstvo Partizanu, Bentil je zatim izjednačio jer je protiv sebe imao Vukčevića koji je zamenio Ledeja zbog njegove tri lične greške i usledila je reultatska klackalica okončana sjajnom igrom Nedovića za prednost Zvezde posle 30 minuta igre od 54:52.
Trojkom za Partizan je Egzum otvorio poslednji kvartal, pogodio je i Anđušić, ali je Nedović uspevao da održi egal sve dok Papapetru nije ubacio treću trojku za crno-bele u nizu za vođstvo od 65:62.
U tome je veliku zaslugu imao mladi Vukčević, odličnim asistencijama i skokovima, potom poenima i blokadom posle koje je Panter pogodio i doneo osetniju prednost Partizanu (71:65), ali su Martin i Vildosa smanjili na poen zaostatka zbog čega je Obradović ponovo morao da zatraži minut odmora.
Na Papapetruov težak šut i pogodak odgovorio je Vildosa novom trojkom za potpuno izjednačenje 81 sekundu pre kraja duela, ponovo je ekipa Partizana išla na dogovor, ali nije bilo reakcije jer je Panter promašio trojku.
Usledila su još dva promašaja, a na drugoj strani je spektakularan šut iz ugla pogodio Nedović donevši prednost od tri poena Zvezdi i ostavivši dve sekunde i dve stotinke Partizanu za finalni napad, ali Madar nije uspeo ni da dobaci do koša.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik sport.
22:26 08.12.2022
40’ – Kraj! Pobeda Zvezde!
Madar nije uspeo ni da dobaci do koša, Zvezda pobeđuje rezultatom 76:73!
22:21 08.12.2022
40’ – Dva promašaja Partizana i trojka Nedovića!
Na dve sekunde do kraja Zvezda vodi 76:73!
40’ – Promašaji!
Panter i Nedović su bili neprecizni!
Nerešeno je!
22:18 08.12.2022
39’ – Papapetru pa Vildosa!
Težak pogodak za 73:70, a potom i trojka za izjednačenje na 73:73!
22:15 08.12.2022
38’ – Vildosa!
Trojka za Zvezdu, Partizan vodi 71:70.
22:14 08.12.2022
38’ – Martin odličan!
Ponovo skok u napadu i ponovo poeni!
22:12 08.12.2022
37’ – Vukčević blokira, Panter pogađa!
Još jedan sjajan potez mladog igrača Partizana, a potom pogađa Panter za 71:65.
22:11 08.12.2022
37’ – Egzum!
Iz skoka poeni, Partizan vodi 69:65.
22:10 08.12.2022
36’ – Niz grešaka...
Na obe strane, a Lazić sa penala smanjuje na 67:65.
22:06 08.12.2022
35’ – Vukčević!
Uhvatio je svoj promašaj i pogodio za 67:64!
22:04 08.12.2022
34’ – Papapetru!
Trojka za 65:62!
22:03 08.12.2022
33’ – Dobrić sjajan!
Preko Lesora za 60:60!
22:02 08.12.2022
33’ – Anđušić!
Težak šut preko Mitrovića za 60:58!
22:01 08.12.2022
32’ – Anđušićeva minijatura!
Trojka na jednoj strani i potom blokada nad Nedovićem, ali uz faul.
Nedović vraća egal, 58:58.
21:59 08.12.2022
32’ – Petrušev zakucava!
Zvezda vodi 56:55.
31’ – Egzum!
Trojka za vođstvo Partizana 55:54.
21:56 08.12.2022
30’ – Martin, Zvezda vodi!
Posle tri četvrtine 54:52 za Zvezdu!
21:55 08.12.2022
30’ – Papapetru!
52:52!
21:54 08.12.2022
29’ – Nedović ponovo!
Zvezda vodi 52:50!
21:53 08.12.2022