Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Zlatna boginja, pehar namenjen pobedniku Svetskog prvenstva u fudbalu - Sputnik Srbija

Mundijal 17. dan – Poznati svi parovi četvrtfinala Mundijala

Sedamnaestog dana Mundijala u Kataru kompletirane su utakmice osmine finala. Maroko je izbacio Španiju na penale, dok je Portugalija poslala Švajcarsku kući ubedljivim trijumfom od 6:1. Mečeve pratite uz Sputnjik sport.
Osmina finala se zahuktava, a 17. dana Mundijala dobićemo poslednji par četvrtfinalista pošto su ostali dueli već poznati.
Mečeve ste mogli da pratite uz Sputnjik.
13:28 06.12.2022
Raspored utakmica
/Ramos 17, 51, 67, Pepe 33, Gerero 55, Leao 92 - Akandži 57/
22:19 06.12.2022
Poznati svi parovi četvrtfinala!
Hrvatska - Brazil (9. decembar, 16.00)
Holandija - Argentina (9. decembar, 20.00)
Maroko - Portugalija (10. decembar, 16.00)
Engleska - Francuska (10. decembar, 20.00)
22:17 06.12.2022
 Koncert  Riblje čorbe na stadionu Tašmajdan - Sputnik Srbija, 1920, 06.12.2022
Katar 2022
„Dao Ramos peti, Srbiju da sveti“ – Bora Čorba za Sputnjik o ispadanju Švajcaraca
21:54 06.12.2022
Kraj utakmice! Visoka i ubedljiva pobeda Portugalije!
Portugalija - Švajcarska  - Sputnik Srbija, 1920, 06.12.2022
Katar 2022
Ronaldo s klupe gledao magiju Ramosa – Švajcarska sa „šesticom“ otišla kući
21:52 06.12.2022
92’ – Gol za Portugaliju!
Šesti koji je postigao Rafael Leao.
21:50 06.12.2022
89’ – I Jašari na terenu
Dočekao je mladi fudbaler Ardon Jašari šansu za debituje, ušao je u igru umesto Emboloa.
21:43 06.12.2022
84’ – Poništen gol Ronaldu
Ispravno, bio je u ofsajdu bar dva metara.
21:33 06.12.2022
75’ – Trostruka izmena!
Izlaze Ramos, Feliks i Otavio na terenu su Ronaldo, Vitinja i Orta.
21:26 06.12.2022
67’ – Gol za Portugaliju!
Opet Gonsalo Ramos, njegov het-trik za 5:1 protiv Švajcarske.
21:19 06.12.2022
58’ – Gol za Švajcarsku!
Manuel Akandži smanjuje na 4:1 posle kornera i asistencije Šaćirija.
21:17 06.12.2022
55’ – Gol za Portugaliju!
Stelac je Gerero. Lepa akcija i asistencija Gonsala Ramosa za velikih 4:0 u korist Portugalije.
21:11 06.12.2022
51’ – Gol za Portugaliju!
Strelac je Gonsalo Ramos. Asistirao mu je Dijego Dalo.
21:06 06.12.2022
46’ – Počelo je drugo poluvreme!
Izmena kod Švajcaraca, umesto Šera na terenu je Džemer.
20:51 06.12.2022
45’ – Kraj prvog poluvremena!
Portugalci imaju sigurnu prednost od 2:0 posle prvih 45 minuta golovima Ramosa i Pepea.
20:43 06.12.2022
43’ – Ramos!
Kakva lopta i kakva prilika za napadača Portugalije. Zomer je skinuo čist zicer Ramosu i sačuvao Švajcarsku u ovom meču.
20:35 06.12.2022
33’ – Gol za Portugaliju!
Pepe je strelac za 2:0. Sjajan centaršut Bernarda Silve iz kornera i osmi gol veterana u dresu Portugalije. Švajcarska na kolenima.
Portugalija - Švajcarska, Svetsko prvenstvo - Sputnik Srbija
20:31 06.12.2022
30’ – Šaćiri!
Dobar udarac sa preko 25 metara iz slobodnog udarca, tik pored gola. Golman je zakačio loptu pa su Švajcarci dobili korner.
20:23 06.12.2022
22’ – Dominiraju Portugalci
Ređaju se pokušaji pred golom Jana Zomera otkako su Portugalci poveli. Pokušali su Bernardo Silva i Ramos, ali su se Švajcarci odbranili.
20:20 06.12.2022
17’ – Gol za Portugaliju!
Strelac je Gonsalo Ramos. Sjajan udarac, pod prečku, nemoćan je Jan Zomer.
20:15 06.12.2022
15’ – Otvoren fudbal
I jedni i drugi su ušli u meč spuštenog garda, Švajcarci hrabro napadaju Portugalce.
20:05 06.12.2022
4’ – Embolo popio lakat
Žestok udarac dobio je napadač Švajcarske u glavu od strane Rubena Dijasa. VAR soba se nije oglasila.