Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Brazil - Koreja - Sputnik Srbija

Mundijal 16. dan – Brazil u četvrtfinalu, sledeći rival mu je Hrvatska

Hrvatska se plasirala u četvrtfinale Svetskog prvenstva pobedom nad Japanom posle penala. U regularnom delu bilo je 1:1. U drugoj utakmici dana Brazil je nadigrao Južnu Koreju sa 4:1. Utakmice ste mogli da pratite na Sputnjiku.
U prvom meču dana Hrvatska i Japan igrali su 1:1, a Hrvati su posle toga nakon jedanaesteraca prošli u četvrtfinale. Heroj je bio golman Dominik Livaković.
Dominik Livaković - Sputnik Srbija, 1920, 05.12.2022
Katar 2022
Hrvati preživeli hrabre Japance – preko penala do četvrtfinala Mundijala!
U drugom meču dana Brazil je pokazao kvalitet i lako je izašao na kraj sa Južnom Korejom pobedom od 4:1.
Brazil - Sputnik Srbija, 1920, 05.12.2022
Katar 2022
Surovi Brazil odradio posao za 12 minuta
Utakmice osmine finala pratite uz Sputnjik.
21:51 05.12.2022
90' – Čeka se konačni rezultat
Sve je jasno, sada se samo čeka konačni rezultat utakmice.
21:37 05.12.2022
77' – Sung Ho postiže gol!
Jako lep udarac i gol Sung Hoa za 4:1! Zaslužila je Koreja ovaj jedan gol, u to nema sumnje.
21:28 05.12.2022
68' – Mogao je Čo do gola
Zamalo da Koreja postigne utešni pogodak, Čo je bio u šansi, ali je ponovo Alison bio na mestu. Ostaje 4:0.
21:18 05.12.2022
57' – Rafinja je bio u šansi
Brazilci su bili u novoj šansi, prvo je Rafinja probao, a onda je i Nejmar šutirao slobodan udarac, ali ostalo je 4:0.
21:11 05.12.2022
50' – Počelo je drugo poluvreme
Nastavljena je utakmica između Brazila i Koreje, jasno je već sada ko će proći u četvrtfinale. Tako da će Brazilci odrađivati posao i gledati da se niko ne povredi.
20:50 05.12.2022
45' – Poluvreme – 4:0!
Na terenu postiji samo jedan tim, a Koreja može da bude zadovoljna što ne gubi i ubedljivije.
20:36 05.12.2022
37' – Brazil se igra fudbala – 4:0!
Brazil se igra fudbala protiv Koreje, Paketa je pogodio za 4:0! Još jedna vrhunska akcija. Koreja je potučena do nogu.
20:29 05.12.2022
29' – Kakva akcija!
Predivna akcija Brazila, ušetali su se u gol i poveli sa 3:0, Rišarlison je strelac! Koreja je u nokdaunu!
20:21 05.12.2022
20' – Brazil drži tempo
Pokušali su Korejci, jasno je da se neće predati, ali je velika razlika u kvalitetu. I to se vidi na rezultatu.
20:12 05.12.2022
12' – Brazil brzo stiže do 2:0
Nejmar je preuzeo odgovornost sa bele tačke i povisio na 2:0, jako brzo je favorit iskoristio obe šanse koje su mu se ukazale! Možda je ovaj duel već sada rešen.
20:11 05.12.2022
Penal za Brazil!
Nejmar će ga šutirati!
20:07 05.12.2022
7' – Vodi Brazil sa 1:0!
Očekivano, Brazil drži loptu i napada, dok se Koreja brani, a to je Brazil kaznio golom Vinisijusa Žuniora! Iskusno je gađao i pogodio za prednost – 1:0. Zaslužena prednost Brazilaca.
20:00 05.12.2022
1' – Počela je utakmica
Startovao je duel između Brazila i Južne Koreje, Nejmar se oporavio i predvodi napad Brazilaca.
19:17 05.12.2022
Poznati sastavi
Brazil: Alison - Militao, Markinjos, Silva, Danilo - Kazemiro, Paketa - Rafinja, Nejmar, Vinisijus Žunior - Rišarlison
Južna Koreja: Kim - Kim, Kim, Kim, Kim - Jung, Hvang - Hvang, Li, Son - Čo