Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.

Luisove suze za kraj i emotivna poruka: Dali smo sve za svoju zemlju

© AP Photo / Aijaz RahiLuis Suares
Luis Suares - Sputnik Srbija, 1920, 03.12.2022
Kapiten i ikona Urugvaja Luis Suares teško je podneo sve ono što se dogodilo u poslednjem kolu grupne faze na Mundijalu. Njegova selekcija pobedila je Ganu 2:0, ali je iznenađujući poraz Portugalije od Južne Koreje rezultatom 2:1 uticao da Urusi ostanu bez osmine finala. U suzama su bili Suares i drugovi, a legendarni napadač je imao emotivnu poruku.
Suaresove suze obišle su fudbalski svet. Izašao je iz igre u 66. minutu kada ga je zamenio Edinson Kavani, da bi u samom finišu susreta video na semaforu da je Koreja postigla gol u 91. minutu protiv Portugalije, što je značio kraj svih nada Urguvajaca da mogu u nokaut fazu.
Nekoliko sati posle eliminacije bivši as Liverpula, Barselone, Ajaksa i Nasionala, oglasio se putem društvenih mreža, gde je izneo izuzetno emotivne reči.
„Oproštaj od Svetskog prvenstva je jako boleo, ali smo mi mirni jer znamo da smo dali sve za našu zemlju“, napisao je Suares.
Iskusni 35-godišnji napadač je tako stavio tačku na prebogatu karijeru u najdražem dresu. Suares je za Urugvaj odigrao 137 utakmica i postigao je 68 pogodaka.