Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.
Vensan Abubakar, Kamerun - Brazil - Sputnik Srbija

Brazilci se obrukali na kraju grupe – Abubakar servirao šok Titeu u 92. minutu

Brazilci su izašli iz naše grupe kao prvoplasirani, a na oproštaju od uvodne faze poraženi su od Kameruna sa 1:0. Pogodak odluke postigao je Vensan Abubakar u 92. minutu i tako doneo svojoj selekciji veličanstvenu pobedu na oproštaju od Mundijala.
Selektor Tite izveo je kombinovani sastav koji je pokazao da je popriličan jaz između prvog i drugog tima i da ovi što većinu utakmica počinju s klupe to i zaslužuju.
Malo toga je pokazao Titeov kombinovani tim u prvih 45 minuta. Stvorio je samo dve izgledne prilike za pogodak, a obe je propustio Gabrijel Martineli.
© AP Photo / Pavel GolovkinEntoni, Brazil - Kamerun
Entoni, Brazil - Kamerun - Sputnik Srbija, 1920, 02.12.2022
Krilni napadač Arsenala našao se u prilikama u 14. i 46. minutu, ali mu je u oba navrata kamerunski golman Epasi sjajno odbranio udarce.
Kamerunci, koji su se branili u velikom delu prvog poluvremena, mogli su da šokiraju Brazilce pred sam odlazak na odmor, ali je Ederson u nadoknadi prvog dela sjajno skinuo udarac Mbuema posle kornera.
U drugom poluvremenu Kamerun je bio taj koji je krenuo ofanzivno, ali je Ederson imao malo posla, uglavnom da hvata udarce Afrikanaca sa distance. Još jednu zrelu šansu za Brazilce propustio je Martineli u 56. minutu, kada mu je golman Epasi opet skidao zicer.
© AP Photo / Moises CastilloBrazil - Kamerun
Brazil - Kamerun - Sputnik Srbija, 1920, 02.12.2022
Brazil - Kamerun
Tite je u drugom poluvremenu ubacio petoricu novih igrača, Kamerun pokušao ofanzivno u finišu utakmice da se pobedom oprosti od za njih sjajnog Mundijala, i uspeo u 92. minutu preko Abubakara.
Dakle, na kraju grupne faze Brazil iz ove grupe ide u osminu finala kao prvoplasirani (na Južnu Koreju), dok Švajcarska kao drugoplasirana igra sa Portugalijom. Kamerun je takmičenje završio kao trećeplasirani, ispred Srbije, koja je poslednja u grupi.
Standings provided by Sofascore
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:04 02.12.2022
90'+10' – Kraj meča!
Veličanstvena pobeda Kameruna i dostojan oproštaj sa Mundijala.
21:53 02.12.2022
90'+2' – Gol za Kamerun!
Strelac je Vensan Abubakar. On je posle gola dobio drugi žuti karton zbog radovanja pa će Kamerunci završiti meč sa desetoricom.
21:50 02.12.2022
90' – Igraće se još devet minuta!
Toliko iznosi nadoknada na ovoj utakmici.
21:38 02.12.2022
78' – Ntčam!
Okušao je udarac rezervista Kameruna, ali pravo u ruke Edersona. Afrikanci u ofanzivi u finišu utakmice.
21:33 02.12.2022
73' – Bruno!
Oprobao je udarac sa distance vezista Njukasla, ali nije ugrozio ozbiljnije mrežu Kameruna.
21:29 02.12.2022
70' – Izmene i promašaji!
To je aktivnost trenutno na terenu. Kako igraju rezervisti Brazila čini se da je remi bez golova sve realniji na ovom meču.
21:19 02.12.2022
56' – Martineli!
Još jedna šansa za napadača Arsenala i treća odbrana Epasija. Sanjaće Martineli golmana Kameruna noćas.
21:14 02.12.2022
55' – Izmene kod Brazila!
Umesto Rodriga na terenu je Everton Ribeiro. Teljesa je zamenio Markinjos, a umesto Freda ušao je Bruno Gimaraeš.
21:11 02.12.2022
51' – Abubakar!
Dobro se snašao u šesnaestercu Brazila, šutirao glavom, ali je lopta otišla pored leve stative. Kamerun ofanzivniji u nastavku.
21:05 02.12.2022
46' – Počelo je drugo poluvreme!
Bez promena u sastavima timova.
20:53 02.12.2022
Kraj prvog poluvremena!
Nema golova u duelu Brazila i Kameruna.
20:52 02.12.2022
45'+3' – Mbuemo!
Sjajno je napadač Brentforda zahvatio loptu posle kornera, ali je Ederson sačuvao mrežu. Sreća za Brazil.
20:49 02.12.2022
45'+1' – Martineli!
Još jedna sjajna šansa za napadača Arsenala i opet ga je pročitao golman Kameruna. Šutirao je dobro, ali se Epasi sjajno bacio i sačuvao mrežu.
20:41 02.12.2022
40' – Dominacija vez nagrade
Brazilci napadaju sve vreme, ali stvaraju baš malo izglednih prilika. Samo jednu dobru imali su preko Martinelija, ostalo nije vredno pomena.
20:37 02.12.2022
33' – Dani Alves!
Oprobao je udarac veteran iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla visoko preko gola.
20:32 02.12.2022
28' – Kunde požuteo!
Nova javna opomena za fudbalere Kameruna.
20:15 02.12.2022
14' – Martineli!
Sjajna prilika za napadača Arsenala, odlično je šutirao glavom sa leve strane, ali je golman Kameruna Epasi sačuvao mrežu. Korner za Brazil.
20:06 02.12.2022
6' – Žuti kartoni!
Prvi na meču za levog beka Kameruna Nuhu Toloa. Samo minut kasnije na drugoj strani je požuteo Eder Militao.
5' – Brazil u ofanzivi!
Od starta Brazilci saleću gol Kameruna, i to preko Rodriga koji je prvi zapretio.
20:00 02.12.2022
1' – Utakmica je počela!
S centra prvi kreću Brazilci, jer su Kamerunci izabrali stranu posle bacanja novčića.