Luka Vildoza - Sputnik Srbija

Zvezdina „kobra“ pojela bolonjeze

Košarkaši Crvene zvezde dočekali su Virtus iz Bolonje u jako dobrom raspoloženju posle serije pobeda. I ta evroligaška serija se nadogradila do broja četiri pod vođstvom Duška Ivanovića, a Ognjen Dobrić je bio glavni akter - 83:74. Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Letela je Zvezdina „kobra“, kako glasi Dobrićev nadimak, po terenu i pojela je „bolonjeze“. On je zajedno sa Vildozom i Bentilom vodio crveno-bele do nove pobede. Navijači u Pioniru su bili više nego zadovoljni.
Dobrić je meč završio sa 17 poena, Vildoza sa 16, a Bentil sa 12 poena. Kod gostiju se najbolje pokazao Žaite sa 15 poena i osam skokova.
Posle prve deonice Zvezda je bila u zaostatku, Virtus je odigrao iznad očekivanja pa su crveno-beli morali da jure zaostatak od 17:23. Atmosfera u Pioniru je bila odlična, ali je odbrana kod domaćina škripala na startu utakmice.
Ipak, kako je utakmica odmicala tako su igači Duška Ivanovića igrali sve bolje, vodili su sa 42:41 na poluvremenu, a onda i poveli u toku treće deonice.
Delovalo je da sve ide na vodenicu crveno-belih.
Kada je Ognjen Dobrić krenuo da ređa trojke bilo je jasno da će Crvena zvezda upisati novu pobedu u Evroligi!
Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
19:53 02.12.2022
KRAJ!
Pobeda Crvene zvezde od 83:74!
19:44 02.12.2022
37' – Crveno-beli pred pobedom
Završna tri minuta, Zvezda vodi sa 81:64! Jasno je da će crveno-beli do četvrte vezane evroligaške pobede!
19:36 02.12.2022
34' – Zvezda ima dvocifrenu prednost
Crveno-beli vode 16 razlike na šest minuta pre kraja utakmice. Dobrić rešeta koš Virtusa!
19:26 02.12.2022
30' – Kraj treće četvrtine
U poslednju četvrtinu Crvena zvezda ulazi sa prednošću od 67:55! Atmosfera je na vrhuncu, Pionir gori, crveno-beli pred novom pobedom. Ali, ima još da se igra.
19:16 02.12.2022
26' – Poeni Markovića
Posle pravog karambola lopta je stigla do Markovića koji je pogodio i tako digao navijače na noge. Zvezda vodi sa 56:48.
19:10 02.12.2022
22' – Zvezda u prednosti
Na startu drugog poluvremena Zvezda vodi sa 49:46, a onda Lazić daje trojku i serijom ovakvih koševa crveno-beli idu na 52:46.
18:50 02.12.2022
20' – Poluvreme
Posle prvog poluvremena Crvena zvezda vodi sa 42:41, u pitanju je prilično neizvesna utakmica, a jasno je da ćemo epilog dobiti u drugih 20 minuta.
18:39 02.12.2022
16' – Vildoza ne staje!
Luka Vildoza igra odličnu košarku, rešeta u nizu i sada imamo egal utakmicu u finišu prvog poluvremena - 33:34
18:36 02.12.2022
15' – Trojka Vildoze
Vildoza je sada pogodio važnu trojku i Zvezda se vraća na 27:29.
18:32 02.12.2022
12' – Virtus prednjači
Možda nije bilo očekivano, ali Virtus prednjači u dosadašnjem delu meča i vodi. Očekuje se da Zvezda reaguje jer sigurno ima kvalitet za tako nešto – 24:29
18:26 02.12.2022
10' – Kraj prve četvrtine
Posle prve deonice Zvezda je u zaostatku, Virtus je odigrao iznad očekivanja i za sada crveno-beli jure zaostatak od 17:23. Atmosfera u Pioniru je odlična, ali odbrana škripi kod domaćina na startu utakmice. Sjajan koš Petruševa na samom kraju deonice.
18:09 02.12.2022
6' – Zvezda ne želi da se Virtus odlepi
Crvena zvezda ne želi da se Virtus odlepi, posebno zato što su gosti iz Bolonje stigli u okrnjenom sastavu - 6:11
18:05 02.12.2022
4' – 4:11
Bolje je Virtus otvorio duel i posle četiri minuta igre vodi sa sedam razlike. Morao je Duško Ivanović to da seče tajm-autom.
18:00 02.12.2022
1' – Počeo je meč!
Počeo je duel Zvezde i Virtusa, a u gostujućem sastavu večeras neće igrati Miloš Teodosić.
16:14 02.12.2022
Dobro došli
Poštovani čitaoci Sputnjika, dobar dan i dobro došli na tekstualni prenos utakmice između Crvene zvezde i Virtusa iz Bolonje u okviru Evrolige.