Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.

Hrabri Senegalci u osmini finala Mundijala – dva minuta je bilo dovoljno da san ponovo oživi!

© AP Photo / Aijaz RahiEkvador – Senegal
Ekvador – Senegal - Sputnik Srbija, 1920, 29.11.2022
Fudbaleri Senegala obezbedili su drugo mesto u grupi A na Svetskom prvenstvu u Kataru i plasirali se u nokaut fazu posle pobede nad selekcijom Ekvadora rezultatom 2:1.
Neverovatan meč odigran je na stadionu Halifa, iako je od početka delovalo da će Senegalci na lak način obezbediti plasman u osminu finala.
Fudbaleri Senegala neprestano su stvarali prilike, tokom prvog poluvremena šutnuli su 12 puta ka golu protivnika, a konačno je jedan od pokušaja završio i u mreži kada je sa bele tačke šutirao Ismaila Sar.
Neoprezno su grubo igrali Ekvadorci, a Inkapije je oborio Senegalca i zato je penal bio potpuno opravdana odluka sudije.
U drugu deonicu Senegalci su takođe ušli oštro, a napad Ekvadora delovao je neorganizovano.
Međutim, dovoljan je bio mali pad koncentracije Senegala da Ekvador stvori šansu. Feliks Tores asistirao je posle kornera Kaisedu koji pogađa za izjednačenje.
Remi je u nokaut fazu vodio Ekvador, ali tu euforiju Senegal je odmah kaznio posle dva minuta kada je posle velike greške loptu šutnuo Kulibali za 2:1 i prednost Senegala.
Za samo dva minuta Senegalci su ponovo poveli i vratili se na drugo mesto grupe. Veliki uspeh ostvarili su Senegalci pogotovo kada se uzme u obzir da su stigli oslabljeni bez Manea.