Uroš Trifunović i Ognjen Dobrić - Sputnik Srbija

Preokreti, prekid, dobri potezi – Zvezdi prvi derbi u sezoni

Košarkaši Crvene zvezde i Partizana odigrali su prvi večiti derbi u sezoni koji je obilovao koševima, prekidima, promenama rezultata, a završio se pobedom Crvene zvezde od - 90:74. Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Najefikasniji u pobedi Zvezde bili su Luka Vildoza sa 19 i Nemanja Nedović sa 17 poena, dok je Janis Papapetru ubacio 15. Važna je i konačna razlika zbog međusobnog susreta na kraju ABA lige.
Prvo poluvreme trajalo je sat i po vremena. Sudije su prekinule meč u 10. minutu utakmice zato što su navjači ubacili gomilu predmeta sa tribina. Sve se događlo na 37 sekundi do kraja prve četvrtine, posle faula nad Nikolom Ivanovićem.
Posle toga smo gledali mnogo dobrih napada, ujedno i loših odbrana sa obe strane, a prvo poluvreme završilo se sa prednošću Zvezde od 49:48 za šta je najzaslužniji bio Nemanja Nedović sa 15 poena u prvih 20 minuta.
U trećoj deonici Crvena zvezda bila je bolji rival, napravila je dvocifrenu prednost, ali je Partizan uspeo da odgovori.
Na pragu poslednje četvrtine Zvezda je imala prednost od pet poena. Potom je prednost skočila na 10 poena, a onda je Dobrić dao trojku na dva minuta pre kraja i tu je stavio tačku na pitanje pobednika.
Zvezda je u pravom naletu pod vođstvom Duška Ivanovića. Ni Partizan nije ostao imun na igru crveno-belih.
Meč ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik.
22:36 28.11.2022
KRAJ
Pobeda Crvene zvezde od 90:74.
22:33 28.11.2022
Poslednji minut
Sve je rešeno, čeka se konačni rezultat. Zvezda je došla do pobede na ovoj utakmici.
22:30 28.11.2022
39' – Trojka Dobrića!
Na dva minuta do kraja Zvezda vodi 85:72!
22:26 28.11.2022
37' – Trojka Vildoze – 80:71
Važna trojka Vildoze i crveno-beli su otišli na devet poena.
22:24 28.11.2022
36' – Panter precizan sa penala
Kevin Panter doneo je poene Partizanu sa penala, crno-beli se malo vraćaju u igru i sada kasne šest poena – 77:71
22:16 28.11.2022
33' – Zvezda vodi dvocifrenom prednošću
Holand je pogodio, Zvezda je u prednosti i trenutno značajno bliža pobedi – 75:65.
22:12 28.11.2022
31' – Nesportska Ledeju
Luka Mitrović je fauliran sa leđa, Ledej je napravio nesportsku ličnu grešku – 70:65
22:08 28.11.2022
30' Kraj treće deonice
Posle tri odigrane četvrtine Crvena zvezda vodi sa 70:65.
21:58 28.11.2022
27' – Partizanov odgovor - 63:61
Posle Zvezdine serije sada Partizan odgovara, Papapetru je odgovorio na pravi način.
21:50 28.11.2022
25' – Važna trojka Egzuma!
Na Zvezdinu seriju Egzum je odgovorio trojkom i sada je 60:53.
21:48 28.11.2022
24' –Serija Zvezde
Serija Zvezde na startu drugog poluvremena, crveno-beli vode 10 razlike. Partizan je vodio većim delom prvog poluvremena, ali je potom Zvezda preuzela inicijativu i sada deluje bolje
21:42 28.11.2022
Utakmica je nastavljena
Počelo je drugo poluvreme u Pioniru.
21:26 28.11.2022
20' – Poluvreme
Posle 20 minuta igre rezultat na večitom derbiju je 49:48. Izuzetno efikasna igra oba tima. Nedović je ubacio 15, Vildoza 10, a Madar devet poena.
21:23 28.11.2022
19' – Trojka Nedovića
Pogodio je Nedović još jednu izuzetno važnu trojku i sada je 45:48.
21:20 28.11.2022
18' – Evo i Vildoze
Argentinac se pojavio i pogodio trojku, a onda će Panter ići na liniju za slobodna bacanja – 42:48
21:17 28.11.2022
17' – 37:43
Partizan je došao do poena u tranziciji, a Papapetru je pogodio na obruču.
21:11 28.11.2022
14' – Trojka Papapetrua
Papapetru je pogodio trojku, a crno-beli su otišli na prednost od 36:30, a sada je 36:32.
21:08 28.11.2022
13' – 26:31
Jam Madar pogađa trojku, Partizan nastavlja da drži prednost od pet poena.
21:07 28.11.2022
12' – 23:25
Partizan vodi, ali Nedović trojkom vraća Zvezdu u egal. Važan koš za crveno-bele.
21:03 28.11.2022
11' – Dobra rola Brodzijanskog
Najnovije pojačanje Partizana igra dobro na ovoj utakmici, ponovo je došao do poena i sada je 20:20.