Srbija ima šampionku sveta – Maestralna Sara je okićena zlatom

© Sputnik / Lola ĐorđevićOmladinska šampionka Evrope Sara Ćirković
Omladinska šampionka Evrope Sara Ćirković - Sputnik Srbija, 1920, 26.11.2022
Mlada srpska bokserka Sara Ćirković osvojila je zlatnu medalju na šampionatu sveta za omladince.
Neverovatna Sara članica kluba Obilić iz Zvornika u finalu kategorije do 50 kg savladala je Sofi Roshaug iz Danske, jednoglasnom odlukom sudija 5:0.
Mlada srpska bokserka je ujedinila svetsku i evropsku titulu, nakon što je pre sedam meseci osvojila zlato na kontinentalnom šampionatu.
Tada je na evropskom šampionatu Sara donela zlato Srbiji posle 23 godine. Kada je gostovala u emisiji Miljanov korner talentovana bokserka najavila je da veruje da može da stigne i do svetskog zlata što se i dogodilo.
Poslednju svetsku medalju u omladinskom boksu Srbija je osvojila 1998. godine, kada je u argentinskoj metropoli Buenos Ajresu srebro osvojio Geard Ajetović, dok je Dejan Ribać osvojio bronzu.
Sada, 24 godine kasnije istoriju zlatnim slovima ispisala je čudesna Sara Ćirković.
Omladinsko Svetsko prvenstvo 2022. ušlo je u istoriju i kao najmasovnije u istoriji. U konkurenciji 598 boksera iz 73 države ukupno 21 zemlja imala je svog predstavnika u finalu, među njima i Srbija u liku i delu Sare Ćirković. Nijedna zemlja, osim Srbije, sa Balkana, uključujući i veliku boksersku silu Tursku koja je ovde nastupila sa skoro čitavim ženskim i muškim timom nije imala ni jednog finalistu.
Sara je bila gost Miljanovog kornera nakon Evropskog prvenstva.