Srpkinja prvak sveta u tekvondou!

© Foto : Printscreen/Youtube OKSNadica Božanić
Nadica Božanić - Sputnik Srbija, 1920, 20.11.2022
Mlada srpska reprezentativka u tekvondou Nadica Božanić osvojila je zlato na Svetskom prvenstvu u Gvadalahari, u Meksiku.
Članica TKD Galeb koja ima 21 godinu u finalu kategorije do 73 kilograma bila je bolja od Korejke Da Bin – 2:0 (12:8, 9:3), koja je prošle godine u finalu Olimpijskih igara poražena od Milice Mandić.
Božanićeva koja je rođena 2001. godine je bivša kadetska šampionka Starog kontinenta i juniorska prvakinja sveta. Nadica je osvojila i srebrnu medalju na Olimpijskim igrama za mlade pre četiri godine.
Najsjajnije odličje koje je osvojila u Meksiku je peta medalja za Srbiju na prvenstvu sveta, s obzirom na to da su prethodno medalje osvojili Mahdi Hodabahši (zlato), Aleksandra Perišić (srebro), Tijana Bogdanović i Stefan Takov (bronza).
Srbija će poslednjeg dana na Svetskom prvenstvu u Gvadalahari imati još jednog predstavnika, a reč je o Lani Komnenović koja se nadmeće u kategoriji do 46 kilograma. Ona će u šesnaestini finala imati za protivnika takmičarku iz Azerbejdžana.