Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.

Opijeni Henesijem /foto/

© AP Photo / Manu FernandezIran – Vels
Iran – Vels - Sputnik Srbija, 1920, 25.11.2022
Sve do 86. minuta Vejn Henesi bio je heroj reprezentacije Velsa, ali je bio dovoljan jedan trenutak nepromišljenosti da postane tragičar.
Iran je napravio veliko iznenađenje i savladao reprezentaciju Velsa (2:0), ali je na to morao da čeka poslednje minute na utakmici jer je pre toga gotovo savršeno posao odradio Vejn Henesi.
Skidao je čiste šuteve u gol Henesi, odolevao je pritisku koji su Iranci pravili tokom cele utakmice, ali sve je palo u vodu u 86. minutu kada je neoprezno istrčao skoro 20 metara ispred gola.
Henesi se zakucao u Mehdija Taremija, sudija je odmah izvadio žuti karton, ali bila je to blaga kazna za golmana Velsa. Posle konsultacije sa VAR sobom sudija je ponišito žuti, a izvadio direktan crveni karton.
Velšani definitivno imaju za čim da žale jer je Henesi imao neverovatne odbrane. Ofanziva Irana nije stala od početka drugog poluvremena i morao je golman Velsa da bude skoncentrisan u svakom trenutku, a usledio je i period posle kog je mogao da postane pravi heroj.
Kao na traci ređale su se šanse u 50, 52,63,72 i 73. minutu za selekciju Irana i prosto je bilo neverovatno sa koliko je žara i budnosti brani Henesi.