Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.

Nestvarna utakmica u Kataru! Iran srušio Vels u poslednjim minutima nadoknade

© AP Photo / Frank AugsteinVels – Iran
Vels – Iran - Sputnik Srbija, 1920, 25.11.2022
Fudbaleri Irana savladali su selekciju Velsa rezultatom 2:0 i to golovima u 98. i 100. minutu utakmice.
Neverovatnu utakmicu priredili su fudbaleri Irana koji su iskoristili igrača više i uspeli da u poslednjim minutima nadoknade savladaju Vels.
Napadao je Iran tokom velikog dela meča, ali se ključni trenutak dogodio u 86. minutu kada je Henesi golman Velsa dobio crveni karton.
Iran je ostao sa igračem više, a gol je dugo visio u vazduhu. Mrežu je konačno zatresao u 98. minutu Češmi, a onda novi šok samo dva minuta kasnije!
Za veliku pobedu Irana u desetom minutu nadoknade pogađa i Ramzaein.
Iran je potpuno zasluženo odneo pobedu u jednoj od najnapetijih utakmici od početka Mundijala. Najveći apsurd je taj što je Henesi bio heroj Velsa jer je odbranio gol od velikog broja napada Irana, a onda napravio kobnu grešku.
Henesi je izleteo na oko 20 metara od gola i zakucao se u Taremija, a nakon konsultacija sa VAR sobom odlučeno je da dobije direktan crveni karton.
Iran je posle pobede nad Velsom drugi u grupi B, dok Vels zajedno sa Amerikom ima po bod i nalazi se pred eliminacijom.
Reperzentacija Irana pobedila je po prvi put u istoriji jednu evropsku selekciju.