Zvezda u velikom naletu, Makabi kapitulirao posle drame

© Foto : ABA ligaLuka Vildoza
Luka Vildoza - Sputnik Srbija, 1920, 24.11.2022
Košarkaši Crvene zvezde odigrali su evroligaški meč protiv Makabija iz Tel Aviva, koji je počeo ranije zbog utakmice Srbije i Brazila na Mundijalu, a crveno-beli su slavili sa 69:68. Posle prave drame.
Sve se rešavalo u poslednjim sekundama kada bivši košarkaš Crvene zvezde Lorenco Braun nije pogodio za tri poena.
Nemanja Nedović je bio najefikasniji sa 12 poena, a Hasan Martin je dodao 11 uz šest skokova. Lorenco Braun je ubacio 23 poena za Makabi, a Sorkin je dodao 16.
Zvezda je mnogo bolje otvorila meča na krilima pobeda nad Asvelom i Albom, dala je 27 poena već u prvoj četvrtini, ali je potom ukočila napadački, a i Makabi je fizičku snagu iskoristio za dobru defanzivu.
Vodio je tim Duška Ivanovića tri poena prednosti na ulasku u poslednju četvrtinu, a onda i šest poena prednosti na oko sedam minuta do kraja meča.
Domaći su, uz pomoć podrške sa tribina, uspevali da vode sa 68:60 na tri minuta do kraja posle polaganja Ognjena Dobrića.
Zvezda je sve to prokockala, a posle promašaja Vildoze Makabi je imao poen minusa i 24 sekunde na raspolaganju.
Ali na kraju Braun nije pogodio za pobedu u poslednjim sekundama.
Zvezda je vezala tri pobede u Evroligi!
Nedavno je gost u emisiji Miljanov korner bio srpski košarkaš Ivan Paunić koji već godinama igra u Rusiji.