Jokić se vratio i demonstrirao silu – ali Hrvat je presudio Denveru

© AP Photo / Jack DempseyNikola Jokić
Nikola Jokić - Sputnik Srbija, 1920, 23.11.2022
Srpski košarkaš Nikola Jokić izašao je iz zdravstvenog protokola i bio je spreman da izađe na parket, ali uprkos sjajnom učinku nije uspeo da pomogne Denveru da savlada Detroit koji je slavio rezultatom 110:108.
Jokić je upisao novi dabl-dabl učinak sa 31 poenom, deset asistencija, a imao je i devet skokova za skoro 37 minuta igre.
Srpski as je i vratio Nagetse u igru u poslednjim minutima utakmice. Denver je gubio sa šest poena razlike, a Nikola je uspeo da smanji prednost i uvede u neizvesnu završicu.
Tačku je stavio najbolji igrač Detroita, hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović koji je upisao 22 poena uz devet skokova i četiri asistencije.
Silovito je Detroit ušao u meč sa serijom od 8:0, ali je Aron Gordon uz Jokićevu pomoć uspeo da vrati Denver. Srpski as je dominirao u drugoj deonici, ali je Detroit na pauzu otišao sa vođstvom.
Preuzeli su Nagetsi na kratko prednost u trećoj deonici, ali nisu uspevali da je održe. U poslednjoj četvrtini konstantno su bili u minusu.
Nedavno je gost u emisiji Miljanov korner bio srpski košarkaš Ivan Paunić koji već godinama igra u Rusiji.