Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.

Katastrofa za Francusku – kraj Mundijala za levog beka!

© AP Photo / CHANDAN KHANNALukas Ernandez
Lukas Ernandez - Sputnik Srbija, 1920, 23.11.2022
Prema pisanju „Frans presa“ Lukas Ernandez, levi bek reprezentacije Francuske neće moći da izađe na teren u nastavku Mundijala posle povrede u meču sa Australijom.
Šampion sveta bez problema je savladao Australiju (4:1), iako su počeli iz minusa jer su Australijanci poveli u devetom minutu golom Metjua Lekija.
Za kratkotrajnu prednost Australije delom je bio je kriv i Lukas Ernandez koji je ostao da leži na travi, međutim ispostavilo se da je sa pravom francuski reprezentativac ostao na zemlji i kasnije izašao iz igre.
Kako prenose francuski mediji Ernandez je pokidao prednje ukrštene ligamente desnog kolena i za njega je gotov ne samo Mundijal već i nastavak sezone.
Ernandez je iz igre izašao već u 13. minutu, samo četiri minuta pose primljenog gola i to je nažalost celih 13 minuta kojih je on odigrao na Svetskom prvenstvu u Kataru.
Aktuelni prvak sveta sada je u problemu jer Didijeu Dešanu na raspolaganju ostaje 24 igrača. Ranije je objavljeno da Karim Benzema neće igrati takođe zbog povrede.
Jedini levi bek u ekipi Francuske ostaje Teo Ernandez, Lukasov brat.
Gost u emisiji Miljanov korner nedavno je bio srpski reprezentativac Filip Đuričić.