Košarkaš Crvene zvezde Nemanja Nedović - Sputnik Srbija

Drama pripala Zvezdi – Nedović darovao prvu pobedu Ivanoviću

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su drugu pobedu u Evroligi ove sezone, a prvu pod trenerskom palicom Duška Ivanovića. Asvel je došao u Beograd i nije se najbolje proveo - 71:67. Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
Za ovakav ishod najzaslužnija je dobra odbrana Zvezde koja je u prvom poluvremenu primila samo 23 poena!
Na kraju je koš Nemanje Nedovića o tablu na sedam sekundi pre kraja bio odlučujući. Usledila je prava drama u kojoj se igrači Asvela nisu snašli, a Dobrić je sa linije slobodnih bacanja overio trijumf.
Odluka Duška Ivanovića da pravi faul na sedam sekundi do kraja ispostavila se kao dobra jer je Pons promašio oba slobodna bacanja i posle toga je Zvezda zabeležila trijumf.
Kod pobednika najefikasniji je bio Nikola Ivanović, koji je proglašen igračem utakmice sa 16 poena. Vildosa je zabeležio 12, a Nedović 10. Na drugoj strani 16 poena postigao je Lajti.
Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na Sputnjiku.
21:09 17.11.2022
KRAJ - 70:67!
21:08 17.11.2022
Kakav finiš!
Na dve desetinke do kraja lopta je kod Dobrića, pobeda Zvezde ne sme da izostane. Fauliran je popularni Šegi.
21:05 17.11.2022
Faul Zvezde
Na 5,7 sekundi pre kraja Asvel ima dva slobodna bacanja. Pons je promašio oba. Zatim mrtva lopta.
21:03 17.11.2022
NEDOVIĆ!
Na sedam sekundi do kraja Nedović je pogodio o tablu - 69:67! Tajm-aut za goste.
21:00 17.11.2022
Bentil maši
Na 21 sekund do kraja Bentil je promašio šut za tri poena - 67:67
20:59 17.11.2022
Poslednji minut
Nerešeno je, Asvel ima napad, Nedović je ispucao jednu trojku - 67:67.
20:56 17.11.2022
Nerešeno je!
39’ – Roling i sjajno polaganje Nedovića, nerešeno je 67:67! Prava drama u Pioniru u poslednja dva minuta, probudili su se i navijači.
20:52 17.11.2022
Zvezda se vraća u igru
38’ – Posle poena Luke Mitrovića, Zvezda je napravila seriju 6:0 i sada zaostaje dva poena – 63:65 Očekuje nas neizvesna završnica u Pioniru.
20:44 17.11.2022
Zvezda u problemu
36’ – Posle onako dobrog prvog poluvremena, Zvezda je sada u problemu, možda i pred porazom. Ivanović traži tajm-aut, Asvel vodi 63:56.
20:39 17.11.2022
Asvel vodi
34’ – Pala je Crvena zvezda u ritmu, muči se u napadu i to je dovelo do situacije da Francuzi vode sa 58:56
20:35 17.11.2022
Nerešeno je
33’ – Asvel je uspeo da se vrati u igru iako je u prvoj četvrtini dao samo 23 poena. Sada je na sedam minuta pre kraja nerešeno - 56:56. Loša igra Crvene zvezde u drugom poluvremenu.
20:29 17.11.2022
Asvel ne odustaje
30’ – Kaudi je ubacio trojku i malo utišao Pionir. U poslednjih 10 minuta se ulazi sa rezultatom 54:53. Prilično loša četvrtina crveno-belih i dobar šut gostiju.
20:22 17.11.2022
Važna trojka Ivanovića
28’ – Nedović je pogodio trojku, ali ona nije važila. Ipak, Ivanović je to ispravio i njegova se upisala na semafor. Mada, vraća na drugoj strani Lajti – 45:38
20:18 17.11.2022
26’ – Nedović je pogodio trojku, ali ona nije važila. Ipak, Ivanović je to ispravio i njegova se upisala na semafor. Mada, vraća na drugoj strani Lajti – 45:38
20:14 17.11.2022
Asvel smanjuje razliku
23’ – Evo sada poena Lajtija i posle lošeg starta treće deonice Ivanović traži tajm-aut – 40:34
20:12 17.11.2022
Dve trojke Asvela
23’ – Dve trojke povezali su igrači Asvela i sada Francuzi polako smanjuju razliku i Zvezda vodi sa 40:30. Crveno-beli su sporo krenuli ovu deonicu. Potom poeni Džeksona Kartrajta - 40:32
20:07 17.11.2022
Počela je treća četvrtina
21’ – Počelo je drugo poluvreme, Zvezda je primila samo 23 poena u prve dve deonice.
19:52 17.11.2022
Poluvreme!
20’ – Crvena zvezda na poluvremenu meča protiv Asvela vodi sa 38:23 i to je slučaj zahvaljujući odličnoj odbrani koju forsira Duško Ivanović.
19:45 17.11.2022
Trojka Ivanovića
18’ – Ivanović je pogodio trojku i tako će pokušati da se nametne treneru prezimenjaku, dovoljno za prednost crveno-belih od 34:20. Imaće i slobodna bacanja. Pogodio je Ivanović još dva slobodna bacanja - 36:20.
19:40 17.11.2022
Zvezda pravi razliku
16’ – Sjajna trojka Vildoze odvela je Zvezdu na prednost od 30:16. Bentil je napravio sjajnu blokadu. Generalno crveno-beli igraju značajno bolju odbranu nego do sada.