Katar 2022
Svetsko prvenstvo u fudbalu 2022. godine održava se u Kataru, pratite sva dešavanja sa najvećeg fudbalskog takmičenja uz Sputnjik sport.

Debakl Švajcarske pred Mundijal – videli su „crne zvezde“

© AP Photo / Clive RoseFudbaleri Švajcarske slave pogodak Harisa Seferovića – EURO 2020
Fudbaleri Švajcarske slave pogodak Harisa Seferovića – EURO 2020 - Sputnik Srbija, 1920, 17.11.2022
Švajcarska, rival Srbije na Mundijalu u Kataru, poražena je rezultatom 2:0 (0:0) od Gane, koja je „simulirala“ Kamerun, koji će joj biti rival na SP. Selektor „sajdžija“ Murat Jakin izveo je najjači sastav, sa kapitenom Granitom Džakom i Džerdanom Šaćirijem, ali ni to nije pomoglo da se izbegne poraz u generalnoj probi pred Mundijal.
Švajcarci su bili favoriti u dvoboju sa afričkom selekcijom, ali su na kraju pognute glave napustili teren i ovo im je opomena pred ono što ih čeka u Kataru.
Prvo poluvreme bilo je izjednačeno, smenjivali su se napadi ispred oba gola, a mreže su mirovale.
Džaka, Šaćiri i drugovi imali su loptu više u svom posedu, ali to nisu uspeli da materijalizuju.
Embolo, Vargas, Frojler i ostali ofanzivci nisu uspeli da matiraju odličnog golmana „crnih zvezda“ Ati-Zigija.
Igrao se 70. minut na stadionu u Abu Dabiju kada je defanzivac Sautemptona Mohamed Salisu matirao Jana Zomera.
Nisu uspeli Švajcarci da se oporave od šoka i samo četiri minuta kasnije Semenjo je duplirao prednost „crnih zvezda“ i postavio konačnih 2:0.
Švajcarcima je ovo poslednja opomena pred Mundijal koji kuca na vrata i u kojem će se u Grupi G takmičiti sa Srbijom, Brazilom i Kamerunom.
► Nedavno je gost emisije Miljanov korner bio novinar Nebojša Petrović koji je govorio o Svetskom prvenstvu.
Fudbaleri Brazila proslavljaju pobedu nad Peruom u polufinalu Kopa Amerike - Sputnik Srbija, 1920, 17.11.2022