Zvezda - Bajern, Evroliga - Sputnik Srbija

Zvezda se raspala u Monaku za pad na dno Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su novi evroligaški poraz, peti u sezoni protiv Monaka koji sa klupe vodi Saša Obradović - 85:77. Sjajna ekipa sa Azurne obale bila je koncentrisanija i kvalitetnija u trenucima kada se lomio rezultat, pa je uspela da stigne do pete pobede u elitnom takmičenju i istakne ranu kandidaturu za najviši plasman.
Zvezda je ponovo oscilirala, ali na to su valjda navikli njeni navijači, koji su se potajno nadali trijumfu na ovom meču i povratku među „pristojnije“ timove na tabeli. Ovako, Zvezda ostaje zakucana za dno tabele zajedno sa Bajernom i Panatinaikosom.
Zvezda je dobro odigrala samo prvu četvrtinu kada je otišla na pauzu sa dva poena prednosti (19:17) zahvaljujući trojci Stefana Markovića u poslednjoj sekundi. Obe ekipe su u prvih deset minuta smenjivale u vođstvu, na kraju je Zvezda prevagnula.
Međutim, u drugoj četvrtini Monako je probudio osovinu Majk Cejms - Džordan Lojd, dok je Zvezdina Vildosa - Nedović dremala, što se oslikalo na rezultatu nakraju druge četvrtine kada je domaćin otišao na sedam poena razlike - 38:31.
Od početka sezone samo jedan čoveku Zvezdinom timu igra konstantno, ali ni Ben Bentil ne može sam. Iako je za tren sa sedam vezanih poena doneo izjednačenje (38:38) nije mogao da trgne saigrače da se isprse i počnu da ga prate.
Džordan Lojd, Motijunas i ostali iz Monaka su to iskoristili da se sredinom treće deonice odlepe na deset razlike (56:46) i najave konačni trijumf. Zvezda je u finišu malo poletela, spustila razliku na četiri poena u poslednjem minutu, ali je jeftino primila koš pa je u poslednju deonicu ušla sa minusom od šest poena - 59:53.
Poslednja četvrtina donela je konačnu kapitulaciju Beograđana. Monako je igrao agresivno kao da mu život zavisi od ove utakmice, košarkaši Zvezde podsetili na fudbalere od četvrtka koji su jedva dočekali kraj meča i agonije, pa je na kraju zabeležen novi poraz.
Najefikasniji u redovima pobednika bili su Majk Džejms sa 21 i Džordan Lojd sa 20 poena, dok je Motijunas ubacio 13 koševa.
Kod Crvene zvezde najefikasniji je bio Filip Petrušev koji je imao dabl-dabl - 16 poena i 12 skokova, Bentil je ubacio 14 poena, uz pet skokova, dok je Nemanja Nedović postigao 13 koševa.
Ozbiljno je podbacio Argentinac Luka Vildosa sa samo pet poena za 25 minuta provedenih u igri.
Standings provided by Sofascore
22:57 04.11.2022
40' – Kraj meča i trijumf Monaka!
Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su novi evroligaški poraz, peti u sezoni protiv Monaka koji sa klupe vodi Saša Obradović - 85:77.
22:50 04.11.2022
38' – Džejms!
Nova trojka i Monako ima opet velikih 79:68.
22:38 04.11.2022
36' – Dijalo!
Ode Monako na 14 poena razlike, vodi sa 74:60. Tajm-aut...
22:36 04.11.2022
34' – Braun!
Laka dvojka za vođstvo Monaka 69:58.
22:32 04.11.2022
32' – Motijunas!
Lagani poeni za vođstvo od deset koševa razlike - 65:55.
22:27 04.11.2022
30' – Kraj treće četvrtine!
Majk Džejms pogotkom u poslednjoj sekundi vraća šest poena razlike domaćinu posle serije Zvezde - 59:53.
22:26 04.11.2022
29' – Nedović!
Uspešan sa linije slobodnih bacanja, smanjuje prednost Monaka - 57:50.
22:18 04.11.2022
27' – Okobo pa Motijunas!
Još pet poena za domaćine koji odlaze na deset poena razlike - 56:46. Vlada Jovanović traži tajm-aut.
22:14 04.11.2022
26' – Lojd!
Oba slobodna bacanja je pogodio za vođstvo Monaka 48:41.
22:11 04.11.2022
24' – Petrušev!
Ne dozvoljava Monaku da se odlepi, trojka za poen zaostatka Zvezde - 42:41.
22:07 04.11.2022
23' – Lojd!
Uzvraća trojku na drugoj strani odmah, Monako vodi sa 41:38.
22:06 04.11.2022
22' – Bentil!
Sedam veznaih poena centra Zvezde i trojka za izjednačenje - 38:38.
21:47 04.11.2022
20' – Kraj prvog poluvremena!
Monako je serijom poena u finišu napravio razliku i posle 20 minuta vodi protiv Zvezde sa 38:31.
21:44 04.11.2022
19' – Džejms!
Pogodak preko Vildose, sedam poena i vođstvo Monaka od 34:31.
21:37 04.11.2022
17' – Bentil!
Trojka centra Zvezde za samo poen zaostatka - 30:29.
21:36 04.11.2022
16' – Lojd!
Lagan prodor i pogodak za seriju od 6:0 i najveće vođstvo Monaka večeras - 28:24.
21:32 04.11.2022
15' – Dijalo!
Promašaj Nedovića, pa faul Markovića i jeftino primljeni poeni za vođstvo Monaka - 26:24.
21:30 04.11.2022
I Foland na tribinama!
Među publikom na ovom meču primećen je i nemački napadač Kevin Foland koji je sa tri pogotka izbacio Zvezdu iz Evrope u četvrtak uveče.
21:25 04.11.2022
12' – Moerman!
Trojka za novu mini-seriju od 5:0 i vođstvo Monaka od 22:20.
21:19 04.11.2022
10' – Kraj prve četvrtine!
Trojkom Stefana Markovića u poslednjoj sekundi Zvezda odlazi na prvu pauzu sa prednošću od 19:17.