Luka Vildosa, Zvezda - Bajern, Evroliga, košarka - Sputnik Srbija

Argentinac vodio Zvezdu do prve pobede u Evroligi

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su prvu pobedu u novoj sezoni Evrolige. Pred nekoliko hiljada navijača u Pioniru crveno-beli su u okviru petog kola savladali oslabljeni Bajern iz Minhena sa - 78:72 (28:17, 16:26, 21:14, 13:15).
Najefikasniji pojedinac meča bio je novajlija, Argentinac Luka Vildosa sa 20 poena, pet skokova i šest asistencija.
Ekipa trenera Vlade Jovanovića ispoljila je dosta oscilacija tokom meča i nekoliko puta velikim greškama vraćala u život protivnika koji je stigao bez četiri povređena igrača, a koji je posle ovog poraza ostao jedini bez pobede u elitnom takmičenju.
Sjajnu prvu četvrtinu u kojoj su „leteli“ po terenu, a novajlija iz Argentine potezima dovodio do ekstaze navijače u Pioniru crveno-beli su krunisali serijom za velikih 15 poena razlike (23:8) tri minuta pre kraja.
Međutim, opustili su se domaći u finišu prve deonice iako su je dobili sa 28:17, a ta ležernost se prelila i na početak druge četvrtine kada je Bajern serijom poena Amerikanca Vinstona stigao do izjednačenja i prvog vođstva na meču u 16. minutu (36:34).
Ipak, Zvezda se konsolidovala u finišu prvog poluvremena, i trojkom Nedovića, koji je odigrao prvu utakmicu od povratka u Beograd, otišla na pauzu sa vođstvom od 44:43.
Problem Zvezde u trećoj četvrtini bila je činjenica da je rano ostala bez Luke Mitrovića koji se povredio posle četiri minuta igre. Bajern je iskoristio tu činjenicu da pojača pritisak pod košem, ali su Beograđani znali da im odgovore.
Vildosa je "vukao" crveno-bele u drugom delu treće četvrtine nakon što se Bajern približio na 56:56 i trojkom u poslednjoj sekundi doneo Zvezdi osam razlike na kraju treće deonice - 65:57.
Početkom poslednje četvrtine Beograđani su se odlepili i na 11 poena razlike trojkom Dobrića, ali su i ovde ispoljili oscilacije koje desetkovani Bajern ipak nije iskoristio.
Trinkijerijev tim je u finišu prišao na pet poena razlike - 72:67, ali je potonje zakucavanje Bentila za 76:67 bacilo Pionir u ekstazu i označilo prvu pobedu šampiona Srbije u elitnom takmičenju ove sezone.
Pored raspoloženog Vildose, Ben Bentil je imao dabl-dabl učinak od 12 poena i 13 skokova, Ognjen Dobrić zabeležio je 12 koševa, a povratnik Nemanja Nedović imao je odličnu rolu sa 11 poena.
Na drugoj strani Vinston je bio najefikasniji sa 18 poena, a Lučić je meč završio sa 12 poena, dva skoka i asistencijom.
Crveno-beli u narednom kolu 4. novembra gostuju Monaku, dok Bajern dan ranije dočekuje Anadolu Efes.
Standings provided by Sofascore
Direktan prenos ste mogli da pratite na Sputnjiku:
21:08 28.10.2022
40' – Kraj! Prva pobeda Zvezde u Evroligi!
21:00 28.10.2022
38' – Bentil!
Zakucavanje krilnog centra za 76:67 i ekstazu u Pioniru. Poslednji tajm-aut za Trinkijerija.
20:57 28.10.2022
37' – Bajern na -5!
Opet se istopila prednost Zvezde, Vinston je pogodio, pa Lučić za dva i sada je samo pet poena razlike za Beograđane - 72:67. Tajm-aut za Zvezdu.
20:43 28.10.2022
33' – Lučić!
Pogađa trojku i vraća Bajern na deset poena zaostatka - 70:60 je za Zvezdu.
20:41 28.10.2022
32' – Dobrić!
Trojkom otvara poslednju četvrtinu, Zvezda vodi sa 68:57, tajm-aut za Trinkijerija.
20:37 28.10.2022
30' – Kraj treće četvrtine!
Dobili su Beograđani treću deonicu sa 21:14 zhvaljujući trojki Vildose u poslednjoj sekundi i vode sa 65:57 uoči poslednjih deset minuta.
20:31 28.10.2022
29' – Vildosa!
Treća trojka Argentinca, Zvezda vodi 59:56.
20:29 28.10.2022
28' – Dve trojke Bajerna!
Volden prvo pogađa za tri poena, potom i Vajler-Beb donosi izjednačenje - 56:56. Tajm-aut Zvezda.
20:23 28.10.2022
25' – Vildosa!
Pogađa sa linije penala u ovoj tesnoj deonici, Zvezda vodi 51:48.
20:13 28.10.2022
23' – Petrušev!
Siguran sa linije slobodnih bacanja, Zvezda vodi sa 48:45. Pre toga monstruozno zakucavanje Holanda na startu treće četvrtine!
19:59 28.10.2022
20' – Kraj prvog poluvremena!
Trojkom Nemanje Nedovića Zvezda odlazi na pauzu sa poenom prednosti - 44:43. Bajern je bio bolji u ovoj drugoj četvrtini koju je dobio sa 26:16.
19:54 28.10.2022
19' – Vildosa!
Trojka sa velike razdljine za izjednačenje - 41:41.
19:52 28.10.2022
19' – Jaramaz!
Siguran sa linije slobodnih bacanja, Bajern vodi sa 40:36.
19:47 28.10.2022
16' – Vinston!
Trojka za prvo vođstvo Bavaraca na ovom meču - 36:34 za Bajern.
19:44 28.10.2022
15' – Martin!
Pogađa za dva poena Zvezdin Hasan i sada je 34:31 za crveno-bele. Tajm-aut Trinkijeri.
19:41 28.10.2022
14' – Lučić!
Krade loptu i zakucava za 30:28. Tajm-aut za Zvezdu koja gubi sa 11:2 u ovoj četvrtini.
19:39 28.10.2022
13' – Vinston!
Pogodio je sva tri slobodna bacanja i smanjio razliku - 30:26 za Zvezdu.
19:36 28.10.2022
12' – Heris!
Novi pad u igri Zvezde i serija Bavaraca od 6:2 kojom su prišli na sedam poena zaostatka - 30:23.
19:30 28.10.2022
10' – Kraj prve četvrtine!
Zvezda vodi sa 28:17. Devet poena Vildose, osam poena Bentila u redovima crveno-belih, dok kod Bavaraca Cipster ima šest koševa.
19:24 28.10.2022
9' – Vinston!
Izgubljena lopta Vildoze i dva poena za Vinstona (24:16). Zvezda je u padu, Jovanović traži tajm-aut.