Zvezda i Trabzon - Sputnik Srbija

Zvezda „preživela“ Turke – u Kneževinu po čudo i nokaut fazu Liga Evrope /video/

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Trabzon u meču 5. kola Liga Evrope – 2:1 (1:1), pa će u poslednjem kolu protiv Monaka u Kneževini narednog četvrtka, sami odlučivati o sopstvenoj sudbini. Gol vredan trijumfa i nastavak sna zvanog nokaut faza Liga Evrope obezbedio je Aleksandar Pešić u 64. minutu.
Prethodno su se u strelce upisali Katai i Bakasetas.
Ferencvaroš je zahvaljujući remiju sa Monakom u Budimpešti (1:1) obezbedio prvo mesto u Grupi D, dok će se Zvezda, Monako i Trabzon u poslednjem kolu boriti za drugo mesto, a treći će u Ligu konferencija.
Zvezda je bila pred ambisom. Remi sa Trabzonom koji je bio na snazi do 64. minuta značio je rastanak sa Evropom, ali je tada na scenu stupio Pešić prvim golom u Ligi Evrope.
Iskusni centarfor koji je rešio meč u Nišu sa dva pogotka, ponovo je izrastao u heroja kluba s Marakane kada je na asistenciju Osmana Bukarija zakucao loptu iz voleja u nebranjenu mrežu golmana gostiju Čakira.
Nije bilo prostora za kalkulacije srpskog šampiona. Pobeda i ništa drugo! Miloš Milojević je iznenadio sa postavom, napravio je jedno iznenađenje, pustio je Kataija pre Mirka Ivanića, i to se ispostavilo kao dobro rešenje.
Igralo se otvoreno na obe strane, ali bez konkretnih prilika pred oba gola. A onda u 37. minutu trenutak inspiracije i „magija“ Zvezdinog „magika“ koji je iz prve, fudbalski šutirao jačom desnom nogom, a lopta je završila pod samim rašljama Trabzonovog gola.
Eksplodirala je Marakana, ali je samo dva minuta kasnije usledio muk. Pogodio je Grk Bakasetas uz dosta sreće, s obzirom na to da je lopta na putu ka golu posle slobodnog udarca promenila pravac i prevarila Milana Borjana.
Pomenutim rezultatom otišlo se na odmor.
U nastavku se igralo ofanzivno na obe strane, a Zvezdu je u 56. minutu spasila prečka, ali je prethodno loptu zakačio Milan Borjan.
Ta odbrana kao da je ulila dodatnu snagu fudbalerima Zvezde da krenu još jače napred i to se vrlo brzo isplatilo.
Osman Bukari je sjajno probio po desnoj strani i uputio je odličan centaršut, a loptu je u mrežu smestio Nišlija Pešić.
Do kraja susreta Zvezda je iskusno sačuvala teško stečenu prednost, pa će u poslednjem kolu delimično odlučivati o svojoj sudbini.
Pobeda u Kneževini protiv Monaka garantuje drugo mesto, pod uslovom da bude većom razlikom od one koju bi Trazbon potencijalnim trijumfom ostvario protiv Ferencvaroša. Ipak, bitno da je Zvezda „preživela“ Turke i da je sve ostalo otvoreno za poslednje kolo Grupe H.
Standings provided by Sofascore
Tekstualni prenos susreta Crvena zvezda i Monako mogli ste da pratite uživo uz Sputnjik.
Šampion Srbije kao poslednjeplasirani tim Grupe H moraće kako zna i ume da napadne turskog predstavnika, kako bi u slučaju eventualnog trijumfa, odlučivao o sopstvenoj sudbini u utakmici poslednjeg kola protiv Monaka u Kneževini, 3. novembra.
Navijači i fudbaleri Trabzona - Sputnik Srbija, 1920, 27.10.2022
Turci paradirali Beogradom /foto, video/
Dani Makeli - Sputnik Srbija, 1920, 27.10.2022
Režirao je dramu u Beogradu, a u Londonu – komediju /video/
22:53 27.10.2022
94' - Kraj! Važna pobeda Zvezde!
Crvena zvezda pobedila je Trabzon na Marakani rezultatom 2:1. Golove su postigli Katai i Pešić, dok je jedini pogodak za Turke delo Grka Bakasetasa.
22:49 27.10.2022
90' – Četiri minuta produžetka
Još četiri minuta ostalo je do kraja susreta na Marakani.
22:43 27.10.2022
Srbi i Rusi braća zauvek!
Ori se trenutno Marakanom: "Srbi i Rusi, braća zauvek!".
22:42 27.10.2022
83' - Ferencvaroš izjednačio
Nerešeno je u Mađarskoj, gde je domaćin preko Zakariasena uspeo da anulira prednost Monaka - 1:1.
83' - Menja i Zvezda
Jovan Mijatović napadač Zvezde zamenio je iskusnijeg kolegu i strelca drugog kola Aleksandra Pešića.
22:41 27.10.2022
82' - Izlazi Hamšik
Najiskusniji fudbaler Trabzona završio je meč, umesto njega na terenu je Jazići.
22:38 27.10.2022
80' - Vreme radi za Zvezdu
Ništa konkretno se ne dešava što apsolutno ide na vodenicu srpskog šampiona.
22:33 27.10.2022
75' – Katai izašao
Kings Kangva ušao je u igru umesto Zvezdine desetke. Milojević je rešio da "zatvori" sredinu i Kangva će pomagati Kangvi, imaće defanzivniju ulogu u odnosu na Kataija.
22:29 27.10.2022
70' – Korner za Trabzon
Odlično je reagovao Dragović koji je izblokirao jedan nezgodan šut napadača Trabzona.
22:22 27.10.2022
64' - Pešiiiić! Zvezda ponovo vodi!
Aleksandar Pešić smestio je loptu u mrežu na asistenciju Osmana Bukarija.
22:14 27.10.2022
56' - Hamšik pogađa prečku
Slovak je tukao sa sedam metara, ali je Borjan uspeo da odbije loptu na prečku i ostalo je 1:1.
22:12 27.10.2022
53' – Zvezda preti
Katai je pokušao glavom, ali je lopta završila preko Trabzonovog gola.
22:05 27.10.2022
46' – Nastavljena je utakmica
Odmah je napala Zvezda i napravljen je prekršaj nad Aleksandrom Pešićem.
21:48 27.10.2022
Poluvreme – 1:1
Dinamično prvo poluvreme u kojem je Zvezda povela efektnim golom Kataija, ali je nepuna dva minuta kasnije Bakasetas anulirao prednost.
21:47 27.10.2022
45+1' Još minut će se igrati
Samo šezdeset sekundi produženo je prvo poluvreme susreta na Marakani.
21:46 27.10.2022
45' – Pešić "požuteo"
Napadač Crvene zvezde dobio je žuti karton u finišu prvog poluvremena pošto je neoprezno uklizao na golmana Trabzona Čakira.
21:41 27.10.2022
40' – Trabzon ekspresno izjednačio
Nepuna dva minuta vodila je Zvezda. Trabzon je izjednačio preko Bakasetasa koji je uz dosta sreće matirao Borjana iz slobodnog udarca. Lopta je zakačila nekog od fudbalera u crveno-belim dresovima i promenila pravac.
21:38 27.10.2022
37' - Kataiiiii – 1:0!
Zvezda vodi golom Aleksandra Kataija. Kakav projektil desnom nogom pod same rašlje gola Trabzona. Njegov osmi gol ove sezone, izjednačio se sa Kangom i Pešićem.
21:36 27.10.2022
34' – Stativa Trabzona
Enes Bardi, reprezentativac Severne Makedonije uzdrmao je desnu stativu Zvezdinog gola nakon što je Borjan uspeo da zakači loptu koja je išla u gol.
21:33 27.10.2022
32' – Monako vodi u Budimpešti
U drugom meču Grupe D Francuzi su iznenadili domaćina i vode protiv Ferencvaroša golom Ben Jedera.