Zvezda savladala FMP

© Foto : ABA liga / Dragana StjepanovićLuka Vildosa
Luka Vildosa - Sputnik Srbija, 1920, 24.10.2022
Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP iz Železnika rezultatom 83:77 u četvrtom kolu ABA lige.
Crveno-beli su ostvarili drugu pobedu u ovosezonskom takmičenju regionalne lige, a imaju i dve utakmice manje.
Sa druge strane, FMP je doživeo prvi poraz posle tri uzastopna trijumfa.
Nije Zvezda bila u pravom ritmu na startu duela, FMP je prvu četvrtinu rešio u svoju korist sa 25:24, ali je do poluvremena domaći tim preuzeo kontrolu i na veliki odmor je otišao sa viškom od 11 poena.
Gosti su ponovo zapretili u trećoj deonici, smanjili su zaostatak za pet poena, ali je ekipa trenera Vladimira Jovanovića uspela da zaustavi nalet i osigura sebi pobedu.
Najefikasniji u taboru Zvezde bio je Nikola Ivanović sa 22 poena, Luka Vildosa je dodao 14, a Luka Mitrović 12.
Na drugoj strani je sjajan bio Trent Frejžer sa 27 poena, od toga pet trojki, a dvocifren je bio još samo Paulijus Valinskas sa deset poena.